Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce z walką o minima w tle

Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Krajowy czempionat rozegrany zostanie już po raz 93, a w stolicy Podlasia powinny pokazać się wszystkie największe gwiazdy królowej sportu. Mistrzostwa Polski to także jedna z ostatnich szans na wywalczenie minimów na Mistrzostwa Świata w Londynie, które odbędą się między 4 a 13

Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Krajowy czempionat rozegrany zostanie już po raz 93, a w stolicy Podlasia powinny pokazać się wszystkie największe gwiazdy królowej sportu.

Mistrzostwa Polski to także jedna z ostatnich szans na wywalczenie minimów na Mistrzostwa Świata w Londynie, które odbędą się między 4 a 13 sierpnia. Większość naszych czołowych lekkoatletów start w najważniejszej imprezie sezonu ma już zapewniony, natomiast wszyscy ci, którzy jeszcze walczą o wyniki gwarantujące występ w stolicy Wielkiej Brytanii, będą mieli szanse postarać się o nie w towarzystwie najlepszych krajowych zawodników.

Dla wszystkich, którzy zmagania czołowych polskich lekkoatletów chcą śledzić na żywo bądź w telewizji mamy dobrą wiadomość – lekoatleci objęci szkoleniem PZLA, z wyjątkiem niektórych biegaczy, mają obowiązek wystartować w Mistrzostwach Polski. A to daje gwarancję naprawdę wysokiego poziomu rywalizacji, przynajmniej w naszych koronnych konkurencjach. Z tego też powodu w dzisiejszych zawodach Diamentowej Ligi w Monaco Biało-czerwonych reprezentować będą jedynie Marcin Lewandowski (1500 metrów) oraz Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek (skok o tyczce).

Ciekawie powinno być przede wszystkim na rzutniach, gdzie formę przed najważniejszymi zawodami sezonu będą szlifować nasi faworyci do medali. Klasą sama dla siebie powinna być Anita Włodarczyk, podczas gdy w męskim rzucie młotem interesująco zapowiada się rywalizacja Pawła Fajdka z Wojciechem Nowickim. Ciężko przewidzieć rozstrzygnięcie rywalizacji dyskoboli, gdzie jedenastokrotny mistrz Polski Piotr Małachowski zmierzy się ze zdolnym pretendentem, Robertem Urbankiem. Przed rozpoczęciem imprezy to ten drugi legitymuje się lepszym wynikiem w bieżącym sezonie. Ciekawie powinno być też w pchnięciu kulą, gdzie faworytem wydaje się być młodzieżowy Mistrz Europy z Bydgoszczy Konrad Bukowiecki, na którego naciskać będzie Michał Haratyk.

Emocji nie zabraknie także na bieżni. Na dystansie 1500 metrów zmierzą się aktualna mistrzyni Europy Angelika Cichocka ze świeżo upieczoną, młodzieżową wicemistrzynią starego kontynentu, Sofią Ennaoui. Wszystko wskazuje na to, że wyjątkowo na tym samym dystansie zmierzą się tym razem nasi czołowi 800metrowcy, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Oba biegi odbędą się w niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw.

Jednocześnie z tymi biegami trwał będzie także finał konkursu skoku o tyczce, gdzie zmierzą się będący ostatnio w wyśmienitej formie mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski, czwarty zawodnik zeszłorocznych igrzysk olimpijskich Piotr Lisek oraz wracający do skakania po kontuzji Robert Sobera.

Murowanymi faworytami do złota w swoich konkurencjach wydają się: Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Joanna Jóźwik (800 metrów), Ewa Swoboda (100 metrów), czy Karol Hoffman (trójskok). Dwoje ostatnich z wymienionych lekkoatletów wciąż jeszcze walczy o minima na wspomniane w tytule Mistrzostwa Świata w Londynie, a zawodników i zawodniczek z ambicjami, żeby w stolicy Wielkiej Brytanii wystartować jest znacznie więcej. Dlatego w Białymstoku raczej nikt nie będzie odpuszczał. Liczymy, że dzięki dobrym startom w mistrzostwach kraju kadra reprezentacji Polski na najważniejszą impreze sezonu znacznie się poszerzy.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem