Mistrzostwa Europy mogą odbyć się w jednym kraju!

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostało już tylko kilka miesięcy. Przez aktualną sytuację epidemiologiczną na świecie UEFA rozważa przeniesienie rozgrywek do jednego kraju.

Kilka dni temu Oliver Dowden (brytyjski minister kultury i mediów) na łamach „The Times” złożył propozycję Aleksandrowi Ceferinowi. Dowden zadeklarował, że Anglia jest gotowa do organizacji zbliżającego się Euro 2020, które zostało przełożone w zeszłym roku.

Zobacz również: Ostatni dzień okienka transferowego! Oto najciekawsze ruchy polskich klubów!

Pierwotnie turniej miał odbywać się w 12 krajach. Anglia miała być gospodarzem 7 spotkań, w tym finału i półfinału. Ceferin jeszcze jakiś czas temu zapewniał, że nie zamierza zmieniać formatu rozgrywek. Sytuacja zdrowotna na świecie jest mocno skomplikowana, a według Dowdena kibice wrócą na brytyjskie stadiony już niebawem. Bardzo możliwe, że fani będą mogli obejrzeć z trybun ostatnią kolejkę Premier League. Wiele wskazuje na to, że ME 2020 rzeczywiście odbędą się tylko w Anglii. O całej sytuacji poinformował dziennikarz beIN Sports – Tancredi Palmeri.

BOOM! Wszystko wskazuje na to, że Euro odbędzie się w Anglii, gdyż UEFA myśli o zmianie formatu. Anglia jest na ten moment w najlepszym położeniu, by się tego podjąć. Decyzja zostanie podjęta w połowie kwietnia – pisze na swoim Twitterze Palmeri

Mistrzostwa Europy mają rozpocząć się 11 czerwca. Udział weźmie w nich reprezentacja Polski, która trafiła do grupy E. Przeciwnikami „biało-czerwonych” będą Hiszpanie, Szwedzi i Słowacy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem