Mistrz Polski wyrówna własny rekord sprzedaży! Ale czy ten kierunek to dobry pomysł?

Polscy piłkarze opanowali Półwysep Apeniński, ale akurat Lazio Rzym reprezentanta naszego kraju jeszcze nie mieliśmy. Wkrótce może się to zmienić. 21-letni pomocnik Zagłębia Lubin już w piątek ma przejść testy medyczne, które dzielą go od wartego 2 miliony euro transferu. Myli się jednak ten, kto spodziewa się, że Patryk Dziczek już za moment zacznie podbijać boiska Serie A.

Dziczek od wielu tygodni łączony był z zagranicznym transferem z Piasta Gliwice. Do tej w kontekście Udinese Calcio oraz Empoli, jednak Włosi rzekomo nie byli skłonni spełnić oczekiwań finansowych stawianych przez mistrza Polski.

Piast liczył na rekordową sprzedaż w swojej historii – za cenę oscylującą nawet w granicach 3 milionów euro. O milion mniej gliwiczanie otrzymali już w tym oknie za najlepszego piłkarza minionego sezonu, Joela Valencię. I wszystko wskazuje na to, że identyczną sumę zgarną teraz za Dziczka.

Z jednej strony wyjdzie więc na to, że Piast całkiem nieźle zmonetyzował zdobycie tytułu mistrzowskiego – zarobi powyżej 15 milionów złotych, co jest kwotą niebagatelną, na poziomie połowy rocznego budżetu. Z drugiej, Waldemar Fornalik w krótkim okresie traci aż trzech – bo należy doliczyć jeszcze Aleksandara Sedlara – kluczowych piłkarzy.

Dziczek, jeśli informacje włoskich dziennikarzy się potwierdzą, podpisze kontrakt z Lazio i od razu trafi na roczne wypożyczenie do klubu partnerskiego rzymian – grającej w Serie B Salernitany. W Salerno aktualnie występuje już czterech innych piłkarzy należących do Lazio. Przed bieżącym sezonem na tej samej zasadzie trafił tam również Paweł Jaroszyński z Genoi.

Piłkarz Piasta Gliwice niewątpliwie ma szansę zaliczyć awans sportowy. Chociaż można mieć wątpliwości czy dobrze wyjdzie akurat na transferze do Lazio, które posiada całą armię różnej maści zawodników, których regularnie rozrzuca po okolicznych klubach i nie zawsze pozwala dojść do głosu w pierwszej drużynie. Według danych Transfermarkt, z końcem czerwca 2019 roku wypożyczenia skończyły się aż 17 takim graczom. W Rzymie najwyraźniej uznali, że cena za reprezentanta polskiej młodzieżówki staje się na tyle atrakcyjna, że warto go zaklepać i w przyszłości przekonać się o jego faktycznej przydatności do gry w Serie A.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.