Miikka „suNny” Kemppi tymczasowym zawodnikiem FunPlus Phoenix!

Jakiś czas temu FPX pozyskało nowy zespół CS:GO, który w głównej mierze składał się z byłych zawodników GODSENT. Dziś przyszedł jednak czas na pierwsze zmiany - do zespołu dołączy Miikka "sunNy" Kemppi.

Nowy zespół CS:GO pod szyldem FPX zaczął grać w styczniu 2021 roku. Jego częścią był wypożyczony z mousesports Chris „ChrisJ” de Jong. Jego przygoda z drużyną nie potrwała jednak zbyt długo – według jednego z działaczy FunPlus Phoenix organizacje nie potrafiły dogadać się co do kwoty wykupu zawodnika. W związku z tym władze FPX zdecydowały się na pozyskanie innego zawodnika.

Zobacz również: Gambit zwycięzcą IEM Katowice! „JAME” i spółka na kolanach!

Nowym „Feniksem” został Miikka „suNny” Kemppi. Fin był już wcześniej łączony z FPX, jednak jego odejście z ENCE trochę się przedłużyło i nie zasilił organizacji wtedy, kiedy reszta drużyny. Kemppi miał być również częścią nowego projektu Robina „flushy” Rönnquista, lecz w najbliższym okresie będzie występował w innym zespole.

Pewne jest, że „suNny” dołączył do zespołu jako stand-in. Razem z ekipą „STYKO” zagra w 13. sezonie ESL Pro League, jednak nie wiadomo, co będzie później. Bardzo możliwe, że dobry wynik w EPL byłby kartą przetargową w negocjacjach na temat kontraktu.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem