MICHU powalczy o majora w Rio i wielkie pieniądze na Flashpoint

Czy polscy kibice będą mogli kolejny raz podziwiać reprezentanta Polski podczas majora? Została już tylko jedna nadzieja w postaci Michała „MICHU” Mullera i jego zespołu Envy. Światowy mix dostał się do amerykańskiego minora i powalczy o spot na ESL One: Rio 2020. Drużyna przygotuje się kwietniowych kwalifikacji m.in. podczas zmagań w nowej, prestiżowej lidze Flashpoint!

Czy polscy kibice będą mogli kolejny raz podziwiać reprezentanta Polski podczas majora? Została już tylko jedna nadzieja w postaci Michała „MICHU” Mullera i jego zespołu Envy. Światowy mix dostał się do amerykańskiego minora i powalczy o spot na ESL One: Rio 2020. Drużyna przygotuje się kwietniowych kwalifikacji m.in. podczas zmagań w nowej, prestiżowej lidze Flashpoint!

„MICHU” i spółka ciężko przygotowywali się do zamkniętych kwalifikacji do minora w Europie. Envy przyjechało do Belgradu, gdzie miało okazję mierzyć się z różnymi drużynami, także tymi ze światowej czołówki. Po blisko dwóch tygodniach w Serbii, zespołowi brakowało jeszcze „tego czegoś”. – Nie czuję, że jesteśmy w pełni gotowi na zamknięte kwalifikacje do minora, które startują z początkiem marca, dlatego moim zdaniem najbliższe dni podczas przygotowań w Dallas będą dla nas kluczowe – pisał na swoim fanpage’u „MICHU”.

Mimo to, Envy przemknęło przez zamknięte kwalifikacje, choć emocji nie brakowało. Już pierwszy mecz ze Swole Identity pokazał, że czeka ich ciężka walka o awans na minora. Trzymapowy i bardzo zacięty pojedynek ostatecznie padł ich łupem, a „MICHU” na decydującej mapie poradził sobie znakomicie. Był liderem drużyny i w kluczowych momentach brał na siebie odpowiedzialność za grę. Walkę na de_train (16:14 dla Envy) skończył z bilansem 31-20, a za ostatnią rundę należą mu się wielkie brawa.

W kolejnym meczu Envy mierzyło się z faworyzowaną FURIĄ. Czternasta drużyna rankingu HLTV gładko rozprawiła się z zespołem Polaka, który jako jedyny wychodził na obu mapach na plus. Po spadku do dolnej drabinki konieczne były jeszcze dwa zwycięstwa, by wciąż móc marzyć o awansie na majora w Rio de Janeiro. I choć Chaos postawiło twarde warunki, to po dogrywkach na dwóch mapach (de_mirage 18:22, 19:16 de_dust2), Envy wygrało overpassa i trafiło do finału.

Ich przeciwnikiem była brazylijska formacja Yeah. Envy triumfowało na obu mapach i awansowało do amerykańskiego minora. Awans na ESL One: Rio 2020 wywalczą dwa najlepsze zespoły spośród ósemki – FURIA, Bad News Bears, Gen.G Esports, Cloud9, Triumph, Envy, RED Canids i BOOM Esports. Trzecia drużyna powalczy o miejsce na majorze w play-offach. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 26 kwietnia – 2 maja w Rio de Janeiro.

Zanim do tego dojdzie, „MICHU” i jego koledzy powalczą o wielkie pieniądze w turnieju Flashpoint. W nowej lidze pula nagród wynosi aż milion dolarów! Jak na razie rywale teamu Envy nie są znani. Organizatorzy muszą zaprosić jeszcze trzy zespoły, które uzupełnią stawkę. Jak na razie zaproszenia i kwalifikacje wywalczyli sobie MAD Lions, Gen.G Esports, BIG, MIBR, c0ntact, Cloud9, Orgless, dignitas i oczywiście Envy.

Michał Muller nie będzie jedynym Polakiem podczas turnieju. W barwach c0ntact wystąpi Karol „rallen” Rodowicz – poinformował trener zespołu, Neil Murphy, ten zastąpi „LETN1’ego”. Według informacji HLTV.org zmiana była konieczna z powodu kłopotów Serba z otrzymaniem amerykańskiej wizy. Jak poradzą sobie nasi rodacy? O tym przekonamy się już od piątku! Całe zmagania odbędą się w studiu w Los Angeles, a finały nie zostaną rozegrane w Sztokholmie. Organizatorzy byli zmuszeni do zmiany planów ze względu na wybuch epidemii koronawirusa.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem