Michniewicz na konferencji wbił szpilkę… właścicielowi Legii

Czesław Michniewicz na konferencji prasowej po meczu z Bodo/Glimt rzeczowo tłumaczył składowe pierwszego europejskiego sukcesu Legii w tym sezonie. Puścił m.in. oko do Dariusza Mioduskiego, który przed kilkoma tygodniami w wywiadzie przedstawił go jako trenera nieopierzonego i niedoświadczonego w Europie.

Legia postawiła sobie za cel, by jako pierwsza zdobyć bramkę w rewanżu i tym samym ustawić losy dwumeczu. Michniewicz uważa, że jego piłkarze zagrali mądrze, na własnych zasadach i z realizacją przedmeczowych założeń. “Byliśmy skuteczniejsi. Myślę, że to nie różnica poziomów, lecz skuteczność zadecydowała o losach dwumeczu. Wiedzieliśmy, gdzie Norwegowie mają problemy. Słyną z tego, że uwielbiają atakować dużą liczbą zawodników, wymieniają mnóstwo podań, mają utrzymanie piłki na bardzo wysokim procencie. Trochę gorzej bronią. Wiedzieliśmy, gdzie mają problem, stąd też w odpowiednich fazach meczu blokowaliśmy środek pola, podwajaliśmy boczne sektory boiska, aby unikać dośrodkowań (legia.net)”.

“Mam doświadczenie z rozgrywek europejskich – chociaż niektórzy twierdzą, że nie mam, haha – z pracy w kadrze do lat 21. Graliśmy na wynik zarówno w Norwegii, jak i tutaj. Zagraliśmy mądrze, poświęciliśmy mnóstwo czasu na analizę. Cały sztab, zawodnicy, wspólnie z nami, przeanalizowaliśmy dokładnie, jak chcemy grać, co przeciwnik ma dobre, a co nie”.

Czego dotyczy aluzja “mam doświadczenie z rozgrywek europejskich, choć niektórzy twierdzą, że nie mam”? Wprost do słów właściciela Legii, który w czerwcu mocno temperował Michniewicza w mediach, kiedy ten głośno narzekał na sytuację kadrową i brak odpowiednich transferów. W rozmowie ze Sport.pl Dariusz Mioduski stwierdził:

“Jak przeczytałem wypowiedzi trenera, byłem bardzo zdziwiony i nie ma co ukrywać, poirytowany. Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy”. To oczywista nieprawda, wszak Michniewicz poza pracą na międzynarodowym poziomie z kadrą U-21, przygotowywał zespoły do pucharów kilkukrotnie – czy to Lecha Poznań, czy Zagłębie Lubin.

Po wygranym meczu nie omieszkał wypomnieć Mioduskiemu tej pomyłki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem