Michniewicz odpowiada na plotki. O ofercie z Rosji i polowaniu na pozycję Brzęczka…

Czesław Michniewicz za sprawą rzetelnej pracy i obiecujących wyników osiąganych z młodzieżową reprezentacją Polski U-21 przysparza sobie coraz większej liczby zwolenników. Osób, które w nieodległej przyszłości widziałyby go w roli selekcjonera polskiej kadry seniorów. Bądź też trenera, który będzie przecierał szlaki Polakom w pracy z zagranicznymi klubami. Nie jest tajemnicą, że o Michniewicza niedawno upomniało się rosyjskie Dinamo Moskwa. Oto w jaki sposób on sam odnosi się do tych doniesień i jakie ma plany.

Opiekun polskiej młodzieżówki, który z Rosją nota bene rywalizuje obecnie w eliminacjach do mistrzostw Europy, nie podjął poważnych rozmów z władzami Dinama Moskwa. W wywiadzie dla Sport.pl  nie chciał nawet potwierdzić, że zapytanie z tego kierunku się pojawiło. Dał za to zapewnienie, że nie zamierza przerywać otwartego projektu i – lojalnie wobec drużyny i pracodawcy, czyli PZPN – z pewnością dokończy eliminacje w obecnej roli.

Cele? Klub zagraniczny lub reprezentacja Polski… seniorów

Już w poprzednich wywiadach Michniewicz przyznawał, że praca w zagranicznych klubach leży w obszarze jego ambicji. Szczerze podchodzi również do komentarzy łączących go z posadą piastowaną obecnie przez Jerzego Brzęczka. Zapewnia, że w żadnym stopniu nie czyha na stanowisko kolegi. Jednak skłamałby twierdząc, że nie chce zostać selekcjonerem w przyszłości.

Czesław Michniewicz w rozmowie ze Sport.pl:

Miło, że w dobie nagonki na polską myśl szkoleniową ktoś się interesuje polskimi trenerami. Do końca eliminacji, tak jak obowiązuje mnie kontrakt, na pewno chcę zostać przy reprezentacji młodzieżowej. Co będzie dalej, zobaczymy. Na koniec eliminacji będę miał 50 lat, zatem mam nadzieję, że jeszcze trochę pracy przede mną i wykorzystam to doświadczenie – czy to pracując dalej w związku, czy szukając pracy w piłce klubowej.

Każdy trener z mojego pokolenia, a zaliczam do niego Michała Probierza, Piotrka Stokowca, Maćka Skorżę – marzy, by w przyszłości poprowadzić reprezentację Polski. Ja też robię wszystko, żeby taką szansę dostać. Być może będzie mi to dane, być może nie. Mogę ją dostać tylko dobrze pracując i robiąc wyniki. Natomiast nie jest tak, że nie mogę zasnąć w nocy i zastanawiam się, kiedy tym selekcjonerem zostanę. Nie zajmuję się plotkami, wiem jak działa internet i jaka jest moja rola. Nie zamierzam wskakiwać w czyjeś buty,  nikomu źle nie życzę. Myślę o tym wyłącznie w perspektywie kilkuletniej.

Opiekun młodzieżówki za moment wyśle powołania na listopadowe mecze eliminacji z Bułgarią i Czarnogórą. Polacy po czterech spotkaniach prowadzą w tabeli grupowej z dziesięcioma punktami, przed Rosją, która tych punktów ma osiem. Eliminacje zakończą się dopiero w październiku przyszłego roku. Turniej finałowy odbędzie się za niemal dwa lata na stadionach Słowenii i Węgier.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem