Michał Pol: Mecz o zwycięstwo, o wszystko i o honor!

Na to czekaliśmy od tylu miesięcy! Dziś o 18:00 Euro 2016 wreszcie zacznie się dla nas. Gramy w Nicei z Irlandią Północną i musimy, musimy ten mecz wygrać! To najważniejsze spotkanie dla polskiej piłki od wielu, wielu lat, może w całym XXI wieku! Wiem, wielu jest wśród polskich kibiców sceptyków. Wielu przypomina, że dokładnie te

Na to czekaliśmy od tylu miesięcy! Dziś o 18:00 Euro 2016 wreszcie zacznie się dla nas. Gramy w Nicei z Irlandią Północną i musimy, musimy ten mecz wygrać!

To najważniejsze spotkanie dla polskiej piłki od wielu, wielu lat, może w całym XXI wieku!

lewandowski-przed-irlandia-laczy-nas-pasjaWiem, wielu jest wśród polskich kibiców sceptyków. Wielu przypomina, że dokładnie te same nadzieje i oczekiwania przed każdym z ostatnich turniejów i zawsze kończyło się na smutku i frustracji. Zawsze miało być pięknie, mieliśmy rządzić, rozdawać karty, co to nie my. Z mundialu w 2002 mieliśmy wręcz wrócić z Pucharem Świata, na Euro 2012 z grupy, tak łatwiej, że podobna nigdy nam się nie trafi, wychodziliśmy właściwie już po losowaniu.

I zawsze to samo: meczem „o zwycięstwo, o wszystko i już tylko o honor”.

Spotkanie z Irlandia Pn w Nicei, to wszystkie te trzy mecze w jednym! Chłopaki Nawałki zagrają i o zwycięstwo, a zarazem i o wszystko, i od razu o honor. O honor drużyny, która tak nas zachwycała w eliminacjach. Nawet jeśli nie zawsze stylem gry, to za każdym razem wolą walki, determinacją, grą do końca, siłami, których starczyło aż do ostatnich sekund jak w meczu w Glasgow ze Szkocją. O honor najlepszej reprezentacji XXI wieku, nafaszerowanej zawodnikami tak wiele znaczącymi w swoich świetnych klubach jak jeszcze nigdy. Z tytułami „króla strzelców” Bundesligi (wiadomo o kogo chodzi), zawodnika w „jedenastce sezonu” La Liga i Ligi Europy (Krychowiak), „jedenastce sezonu Bundesligi” (Piszczek), Serie A (Zieliński), filary swoich klubów jak Glik czy Milik, najlepszy strzelec Ajaksu.

piszczek-zielinski-irlandia-laczy-nas-pasja

lewandowski-krychowiak-laczy-nas-pasja-irlandia

To mecz o wszystko, bo wynik zdeterminuje resztę turnieju. Praktycznie przesądzi o awansie z grupy (wychodzą wszak aż trzy drużyny) i sprawi, że meczu z Niemcami na Stade de France nie będziemy grali z nożem na gardle. Podejdziemy do niego z komfortem psychicznym, niesieni zwycięstwem, ale też świadomi, że nie mamy nic do stracenia.

Jak mówi w „Przeglądzie Sportowym” analityk rywali ze sztabu Nawałki, Hubert Małowiejski „mecz będzie podobny do naszych starć z eliminacji ze Szkotami i Irlandczykami. Te spotkania pokazały, że potrafimy odnaleźć się w tego rodzaju walce, jaką preferują zespoły z Wysp, potrafimy wykorzystać swoje atuty i skupić się na sobie. Z czterech meczów eliminacyjnych z nimi nie przegraliśmy ani razu”

Tyle, że brak przegranej to jeszcze za mało. Musimy rywali „zniszczyć, zabiegać, zwyciężyć” czyli 3 x Z. Nawałka uspokaja, że pokazaliśmy już, iż potrafimy grać trudne mecze. Zapewnia, że nie czuje stresu. Przypomina, że jego drużyna kształtuje się od eliminacji, zespół cały czas się rozwija, jego pewność siebie i ambicje rosną. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym. 

nawalka-irlandia-pn-laczy-nas-pasja

A skoro Nawałka zapewnia, że wierzy w tę kadrę, nie pozostaje mi nic innego jak pójść jego śladem. Dotąd ani razu nas nie zawiódł. Wręcz przeciwnie, niemal co mecz pozytywnie nas czymś zaskakiwał. Jestem więc pewien, że tak jak w eliminacjach podejmiemy walkę. Polacy, tylko zwycięstwo! W tym meczu tylko zwycięstwo! Mecze „o zwycięstwo, o wszystko, i o honor” możecie odhaczyć od razu dziś wieczór w Nicei. A potem wszyscy pełni już tylko pozytywnych nerwów będziemy mogli cieszyć się turniejem…

Michał Pol, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem