Michał Listkiewicz zdradza, co z Euro 2020. „Mam przeciek od mojego pracodawcy”

Jeszcze dziś UEFA powinna ogłosić szereg decyzji, które uporządkują dyskusję o powrocie do grania po ustąpieniu koronawirusa. Jedną z kluczowych kwestii jest ustalenie terminu Euro.

Praktycznie nikt nie łudzi się już, że mistrzostwa Europy mają szansę się odbyć w pierwotnie planowanym terminie. Jedyne, co ma szansę wydarzyć się w czerwcu, to wznowienie rozgrywek ligowych – i to pewnie bez udziału kibiców.

Zbigniew Boniek przyznawał w ostatnich wywiadach, że słyszał o dwóch koncepcjach – przeniesienia Euro na jesień 2020 bądź dokładnie o rok – na połowę 2021. „Jeśli powiem wam więcej, zaraz agencje napiszą, że członek Komitetu Wykonawczego UEFA zdradza przyszłość Euro. Wy się bawicie, a ja muszę brać odpowiedzialność za słowo” – mówił w „Kanale Sportowym”.

Tego problemu nie ma Michał Listkiewicz, który przez lata funkcjonowania w europejskim futbolu, zyskał rozległe kontakty, znajomości i wiedzę. Oto, co mówi w dzisiejszej rozmowie dla Onetu:

Michał Listkiewicz w Onecie o Euro 2020:

– Mam informacje z paru krajów, że mistrzostwa będą przesunięte na przyszły rok. We wtorek odbędzie się telekonferencja UEFA z przedstawicielami federacji i wiem od mojego pracodawcy, czyli ormiańskiego związku piłkarskiego, że szykowane jest przełożenie turnieju na 2021 rok. Co prawda Armenii to nie dotyczy, ale jako członek UEFA bierze udział w konsultacjach.

Listkiewicz jest obecnie szefem sędziów w Armenii. Nie ma powodów, by wątpić w trafność jego informacji.

Wydaje się, że społeczność piłkarska prędko pojęła, że rozegranie mistrzostw Europy, całkowicie na łapu-capu, w dodatku w kilkunastu różnych krajach, jest w tym roku niemożliwe. Maj i czerwiec, jeśli wirus pozwoli, będzie dobrym okresem na dokończenie i uporządkowanie sytuacji w ligach krajowych oraz europejskich pucharach.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem