Messi wskazał najbardziej uciążliwego obrońcę, przeciwko któremu grał. Nie uwierzycie!

Argentyńczyk uważany powszechnie za najlepszego piłkarza na świecie, być może wręcz w dziejach, prawdopodobnie słyszał to pytanie już dziesiątki razy. W rozmowie z serwisem DAZN odpowiedział na nie w sposób poważny i całkowicie zaskakujący. Przeciwko jakiemu obrońcy Leo Messiemu grało się w ostatnich latach najtrudniej?

Nikogo nie zdziwiłoby, gdyby Messi wskazał Virgila van Dijka, Sergio Ramosa, strzelamy – może Giorgio Chielliniego czy jeszcze kilku defensorów regularnie uznawanych za najlepszych na świecie.

Odpowiedź Argentyńczyka była jednak zupełnie nieoczywista. Po długim zawahaniu wskazał… obrońcę Girony, Pablo Maffeo, który uprzykrzał mu życie indywidualnym kryciem.

Ktoś z odpowiednim poczuciem humoru wpisał 22-letniemu Hiszpanowi już to osiągnięcie w jego profil w Wikipedii.

Mecz, w którym zaledwie 20-letni wówczas Maffeo miał podążać za Messim krok w krok i być jego „plastrem”, odbył się jesienią 2017 roku. Obrońca Girony przyznał, że rola, jaką powierzył mu szkoleniowiec Pablo Machin, była wyczerpująca nie tylko fizycznie, ale także psychicznie – mając za zadanie utrudnianie życia najlepszemu piłkarzowi na świecie.

Pablo Maffeo o kryciu Messiego:

Krążyłem za nim przez cały mecz, więc pogadaliśmy sporo. Pytał o mnie wiele spraw. Interesował się, czy jestem wypożyczony z Manchesteru City. Zapytał też, ile mam lat. Ale wszystko w bardzo dobrym, pozytywnym klimacie. Messi okazał się bardzo ciekawym, fajnym i uprzejmym gościem.

Maffeo nieźle wywiązał się ze swojej roli. Argentyńczyk nie strzelił gola, ani nie zaliczył asysty, niemniej Barcelona i tak wygrała w lokalnych derbach z Gironą 3:0.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem