Messi odmawia podania ręki Manolasowi. Zaskakujący powód…

FC Barcelona odprawiła SSC Napoli z dalszej gry w Lidze Mistrzów, wygrywając w rewanżu 3:1. Kamery zarejestrowały moment, w którym Leo Messi, zbijając piątki z rywalami po meczu, nagle odmówił podania ręki Kostasowi Manolasowi. Skąd taka reakcja Argentyńczyka?

Messi znów błyszczał w barwach Blaugrana, choć nie był to dla niego łatwy wieczór. Już w 23. minucie przeprowadził brawurowy rajd, przed którym próbowało powstrzymać go łącznie pięciu rywali. Zwiódł ich na raty. Gdy wydawało się, że już traci równowagę i nic z tej akcji nie będzie, w ostatniej chwili zdołał jeszcze oddać strzał, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku! Chwilę później kibice drżeli o jego zdrowie, bo oto tuż przed przerwą medycy długo opatrywali go po faulu Kalidou Koulibaly’ego. Stoper Napoli został całkowicie zaskoczony. Argentyńczyk wyprzedził go na linii pola karnego, odbierając futbolówkę. Senegalczyk próbował jeszcze wybić ją Messiemu spod nóg, ale w efekcie z dużą siłą trafił go w stopę. Sędziowie po konsultacji z VAR podyktowali rzut karny, który na bramkę zamienił Luis Suarez.

To jednak nie Koulibaly był piłkarzem, do którego Messi miał po końcowym gwizdku pretensje. Kamery zarejestrowały moment, w którym odmawia podania ręki Kostasowi Manolasowi.

Gdy Grek wyciągnął dłoń w jego kierunku, Messi tylko wskazał go palcem ostrzegawczo i odwrócił się na pięcie. Skąd takie zachowanie gwiazdy Barcelony? Hiszpańscy dziennikarze nie mają pewności, za to zbudowali kilka teorii. Zwracają uwagę, że Manolas w trakcie gry potraktował go ostrym wejściem, po którym Messi był wyraźnie wściekły. Ale wracają też do przeszłości, sugerując, że Argentyńczyk jest pamiętliwy, a rywal naraził mu się już wcześniej.

Manolas w przedsezonowym sparingu miał utarczkę słowną z przyjacielem Messiego – Luisem Suarezem. Trollował go, wyciągając w górę trzy palce, na przypomnienie pamiętnej porażki Barcelony z AS Romą 0:3 w 2018 roku. Grek zdobył wówczas decydującą bramkę. Być może więc Messiemu nie spodobał się jego brak pokory, który objawiał się zresztą również przed sobotnim spotkaniem. Manolas opowiadał na łamach włoskiej prasy, że „nie należy bać się talentu Messiego”.

Jedni powiedzą, że to małostkowe. Inni, że Messi miał zapewne swój powód. W każdym razie: po odprawieniu Napoli z Champions League, uznał rywala za niegodnego przybicia piątki.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem