Messi nie do zatrzymania w Copa America!

Reprezentacja Argentyny awansowała do półfinału Copa America, wygrywając z Urugwajem 3:0. Pozostający formalnie bez klubu Leo Messi czaruje w kolejnym meczu. Tym razem zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

Leo Messi znów występuje w roli lidera swojej kadry, a co najważniejsze – produkuje w kolejnych występach bardzo konkretne liczby.

• Gol z Chile
  • Gol z Urugwajem
  • Dwa gole i asysta z Boliwią
  • Gol i dwie asysty z Ekwadorem

Kapitan Albicelestes w 40 minucie meczu obsłużył podaniem Rodrigo De Paula. Wynik 1:0 utrzymywał się bardzo długo, aż do 84 minuty, kiedy to Messi zaliczył drugą asystę – przy bramce Lautaro Martineza.

W doliczonym czasie ustalił wynik podchodząc do rzutu wolnego. Messi przymierzył w samo okienko. Bramkarz był bez szans.