Leo Messi ignoruje trenera? Zastanawiające sceny w czasie meczu z Celtą Vigo…

Atmosfera wokół FC Barcelony i osoby Quique Setiena robi się coraz bardziej gorąca. Pierwsze hiszpańskie źródła zdążyły już podać, że w przyszłym sezonie trener z całą pewnością nie poprowadzi drużyny! Tymczasem kamery stadionowe, relacjonujące sobotni mecz z Celtą Vigo, zarejestrowały zastanawiającą sytuację z udziałem Lionela Messiego.

Eder Sarabia to zaufany asystent Quique Setiena, który ewidentnie nie ma po drodze z drużyną. Głośno było o nim już w marcu, gdy tak ekspresyjnie dyrygował piłkarzami z ławki, tak mocno wyrażał się o ich postawie, że później musiał… za to przepraszać. Rozgłośnia radiowa COPE podała, że drużyna (a szatnia Barcy obecnie nie należy do łatwych…) była bardzo niezadowolona z komentarzy pod ich adresem, które płynęły z ust Sarabii, a zostały zarejestrowane przez telewizyjne kamery. On oczywiście tłumaczył, że jest ekspresyjną postacią, żywo reaguje na boiskowe zdarzenia, ale niesmak pozostał.

Symboliczną scenę uchwycono także przy okazji sobotniego meczu Barcelony z Celtą Vigo. W czasie przerwy w grze, Leo Messi dwukrotnie całkowicie zignorował Edera Sarabię, gdy ten próbował przekazać mu jakieś wskazówki.

Messi ostentacyjnie odwracał głowę lub odchodził z miejsca, w którym prawa ręka Quique Setiena usiłowała nawiązać z nim kontakt. Czy to poważne? Czy tak to powinno wyglądać w profesjonalnym futbolu? Bez względu na status i klasę Messiego. Dla hiszpańskich mediów to kolejny niezbity dowód na to, o czym piszą od dawna: że relacje między sztabem a szatnią są słabe. Quique Setien nie zainspirował zespołu. Wydaje się, że nie udźwignął ciężaru swojej pozycji. Nie wniósł do Barcelony nic ekstra.

https://twitter.com/BT_Tape/status/1277508099473936386?s=20

Dlaczego straciliście punkty w drugim kolejnym spotkaniu? – został zapytany w sobotę Luis Suarez, na co odparł: „Myślę, że od tego mamy trenerów, by się nad tym zastanowili i przeanalizowali sytuację. My dajemy z siebie wszystko na boisku”.

Szatnia Barcelony wydaje się być dziś pełna ciągle niezadowolonych zawodników o kosmicznym ego, którym trudno dogodzić.

Setienowi i jego sztabowi z całą pewnością nie pomagają doniesienia o tym jakoby do roli trenera Barcelony szykowana była klubowa legenda – Xavi Hernandez. Sam zainteresowany przyznał ostatnio w wywiadzie, że przejęcie zespołu jest jego marzeniem, a jego sztab mocno szykuje się na to, by być do tego gotowym. Chciałby zacząć projekt od zera.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem