Męki Sergio Pereza w GP USA. Nie mógł pić w trakcie wyścigu

Sergio Perez nie będzie dobrze wspominał ostatnio Grand Prix Formuły 1 w Stanach Zjednoczonych, mimo że zajął tam trzecie miejsce. Meksykanin przez cały wyścig jechał bez możliwości napicia się, bowiem w jego aucie doszło do awarii systemu nawadniania.

Jazda w takich warunkach przez cały wyścig jest czymś niezwykle ekstremalnym. Zawodnik Red Bulla zmagał się dodatkowo z kłopotami zdrowotnymi, więc tym bardziej Perezowi należy się szacunek, że w ogóle był w stanie ukończyć ten wyścig. – Praktycznie już po dwudziestym okrążeniu było po mnie. Stopniowo traciłem siłę w rękach, a później w nogach. Później pojawiły się kłopoty ze wzrokiem. Naprawdę było ciężko, ale trzeba było się jakoś trzymać. Za mną bez wątpienia najdłuższy wyścig w życiu – powiedział Sergio Perez dla Eleven Sports.

W ramach ciekawostki warto dodać, że nad torem w trakcie wyścigu widoczny był baner „When you drive never drink”, czyli nie pij, gdy prowadzisz. Tyczyło się to oczywiście alkoholu. Zdjęcie Pereza jadącego pod tą reklamą i tak jednak obiegło świat.

To nie pierwsza taka sytuacja w Formule 1. W przeszłości takie sytuacje zdarzały się między innymi Kimiemu Raikkonenowi, który zawsze wylewał ogromną złość, gdy dochodziło do takiej awarii. Fin nie miał możliwości do napicia się w trakcie wyścigu podczas Grand Prix Węgier w 2018 roku. Jego ówczesny zespół, czyli Ferrari zapomniał mu po prostu podłączyć system z napojem.

Bonus do 1650 PLN na start
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Nawodnienie kierowców podczas wyścigów jest niezwykle ważne. Wszystko przez wysokie temperatury w kokpicie, a także spore przeciążenia. Do tego dochodzi także wysoka wilgotność powietrza podczas niektórych Grand Prix. Mówi się, że niektórzy kierowcy podczas najbardziej wymagających wyścigów tracą nawet 3,5 litra płynów i około 4 procent swojej wagi ciała.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem