Media: Aleksander Buksa blisko wielkiego transferu. Faworytem AC Milan!

Aleksander Buksa z Wisły Kraków wywołuje wielkie zainteresowanie na międzynarodowym rynku transferowym. Jak dowiedział się Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, 17-latek i jego agenci odrzucili niedawno ofertę z Napoli. Najbliżej pozyskania młodego napastnika ma być z kolei AC Milan.

Buksa od wielu miesięcy znajduje się w centrum uwagi skautów i dyrektorów sportowych. Chcą go absolutnie topowe kluby, choć w przypadku Atletico Madryt, Realu czy Barcelony miały to być oferty skierowane pod kątem występów w drugiej drużynie. 17-latek najprawdopodobniej nie jest jeszcze gotowy, by wykonać przeskok z Ekstraklasy do jednej z topowych lig Europy. Musi rozważnie wybierać kolejne kroki, by nie stracić szansy na rozwój i regularną grę. Na dziś, jego sytuacja kontraktowa wskazuje, że już w styczniu będzie mógł związać się kontraktem z przyszłym pracodawcą.

Dyrektor sportowy Napoli zaoferował Buksie transfer latem 2021, a następnie roczne wypożyczenie do Bari. W międzyczasie Polak związał się umową z topowym agentem Pinim Zahavim, reprezentującym m.in. interesy Roberta Lewandowskiego.

Do walki o Buksę włączył się Milan – informuje Tomasz Włodarczyk. Klub z Mediolanu roztacza przed 17-latkiem plan zrównoważonego, powolnego rozwoju, bez presji szybkiego wejścia do składu. Jednocześnie jest otwarty, by wpisać do kontraktu warunki, które pozwoliłyby Buksie mieć stały kontakt z pierwszym zespołem.

Wisła miałaby zarobić na transferze około 300 tysięcy euro wynikające z ekwiwalentu za wyszkolenie piłkarza. Sam Buksa może liczyć za grubą kwotę za podpis.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem