ME w piłce ręcznej 2016

W piątek, 15 stycznia rozpoczęła się XII edycja mistrzostw Europy szczypiornistów. Jest to bardzo ważne wydarzenie sportowe dla naszego kraju, bowiem to właśnie Polska jest organizatorem tych mistrzostw. Kto jest głównym faworytem do ostatecznego tryumfu, oraz jak prezentują się szanse Biało-Czerwonych? Reprezentacja Polski przystępuje do mistrzostw Europy jako trzecia drużyna na świecie. Brązowy medal nasi

W piątek, 15 stycznia rozpoczęła się XII edycja mistrzostw Europy szczypiornistów. Jest to bardzo ważne wydarzenie sportowe dla naszego kraju, bowiem to właśnie Polska jest organizatorem tych mistrzostw. Kto jest głównym faworytem do ostatecznego tryumfu, oraz jak prezentują się szanse Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski przystępuje do mistrzostw Europy jako trzecia drużyna na świecie. Brązowy medal nasi szczypiorniści wywalczyli w ubiegłym roku w Katarze i była to niemała niespodzianka, bo choć możemy pochwalić się silną drużyną, nie byliśmy rozpatrywani jako faworyci do strefy medalowej. A jak jest teraz? W ostatnim sparingu, kilka dni przed otwarciem mistrzostw, ponieśliśmy sromotną klęskę z reprezentacją Hiszpanii 26-12. Dodatkowo gramy bez jednego z kluczowych zawodników naszej drużyny – Mariusza Jurkiewicza, który nie zdążył na czas wyleczyć kontuzji. Nie należy jednak przekreślać szans Polaków na sukces w tej imprezie, gramy u siebie i dysponujemy wciąż silną drużyną, która jest w stanie pokazać kawałek wspaniałej piłki ręcznej.

W piątek rozegraliśmy już pierwszy mecz i po bardzo zaciętej batalii wygraliśmy z Serbią 29-28.

Kto ma największe szanse na ostateczny triumf? Większość ekspertów jest zgodna – głównym faworytem będą mistrzowie świata z ubiegłego roku, oraz mistrzowie Europy sprzed lat dwóch – reprezentacja Francji. Można by długo wymieniać atuty zespołu znad Loary, niezwykle silny skład, ostatnie wyniki, liczba trofeów w historii… Pierwszy mecz na ME 2016 też nie był dużym wyzwaniem dla Trójkolorowych, Francuzi ograli Macedonie 30-23. To daje im pozycję lidera w grupie A przed reprezentacją Polski.

W gronie faworytów wymienia się także obecnego wicemistrza Europy – zespół Danii, przemawiają za tym doskonałe wyniki ostatnich spotkań. Z 15 rozegranych ostatnio meczy, Duńczycy przegrali zaledwie dwa spotkania. Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozegrany przez Skandynawów również potwierdza ich siłę, Dania pokonała mocną reprezentację Rosji 31-25.

Wszyscy kibice w Polsce wierzą w kolejny, zaskakujący i świetny występ naszej reprezentacji, naszych szczypiornistów czekają jeszcze dwa spotkania fazy wstępnej, w niedzielę zmierzymy się z Macedonią, a dwa dni później z Francją.

Foto: PAP

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem