ME: Polska – Rosja. „W grę nie wchodzą żadne pomyłki”

Mistrzostwa Europy w siatkówce wkraczają w etap ćwierćfinałów. We wtorek 14 września o godzinie 20:30 na parkiet w gdańskiej hali wybiegną reprezentanci Polski, którzy zmierzą się z ekipą Rosji o awans do strefy medalowej.

Faworytami tego spotkania wydają się być gospodarze, którzy są jak dotąd niepokonani na tych mistrzostwach Europy. Widać także, że Leon, Kurek i spółka rozkręcają się z meczu na mecz. – Zawsze jest dodatkowy smaczek przy meczach Polski z Rosją. Tutaj stawką jest półfinał, czyli wejście do strefy medalowej. Można się więc spodziewać, że obie reprezentacje rzucą wszystko na szalę. Teraz już nie można odpuścić i w grę nie wchodzą żadne pomyłki. Rosjanie nie są w najmocniejszym składzie, ale to nie oznacza, że są jakąś słabszą ekipą, by myśleć, że to Polska jest zdecydowanym faworytem – powiedziała nam Dominika Pawlik, dziennikarka WP SportoweFakty.

Po raz ostatni ekipy te mierzyły się ze sobą w czerwcu tego roku podczas Ligi Narodów. Triumfowali wówczas Polacy 3:1. – Naszym atutem w grze są zwykle skrzydła. Jeśli przyjęcie będzie na dobrym poziomie, to na lewej stronie mamy moc w postaci Leona, a na prawej jest z kolei Kurek. Liczę także, że rozegranie pozwoli także na większą aktywność środkowych, bo z tym bywało różnie – dodała Pawlik.

Łuczak: „Takich scen na tenisowych kortach nie pamiętam”

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

W poniedziałek na ME doszło do ogromnej sensacji, bowiem w 1/8 finału z imprezy odpadli mistrzowie olimpijscy. Francuzi, bo o innych mowa, przegrali z Czechami 0:3. – To dość dobre dla nas, bo patrząc na dalszą perspektywę, to mogliśmy trafić na Francuzów w półfinale. Pomogli nam jednak Czesi, czyli między innymi Jan Hadrava, który znany jest z gry w polskiej lidze. To był wielki szok, nikt się tego nie spodziewał. Może tylko zagorzali kibice Czechów. Nasi sąsiedzi pokazali jednak dobrą siatkówkę – oznajmiła dziennikarka.

Czesi zagrają w ćwierćfinale z Słowenią i to właśnie na zwycięzcę tej pary trafi Polska lub Rosja. Dwoma pozostałymi spotkaniami w tej fazie są starcia Holandia – Serbia i Włochy – Niemcy. – Najgroźniejszymi rywalami Polski wydają się być Serbowie i Włosi. Ci drudzy też nie mieli udanych igrzysk olimpijskich i zależy im, by dobrze zakończyć reprezentacyjny sezon. Z Serbami co prawda wygraliśmy w grupie, ale był to mecz na styku. Mają jednak dużą siłę i chęci na obronę tytułu – zakończyła Pawlik.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem