Mateusz Borek o problemach i długu Tomasza Hajty. „Robiłem wszystko, żeby przez kilka lat…”

W czwartek na łamach Przeglądu Sportowego i Gazety Wyborczej wypłynęła historia długów Tomasza Hajty, które zaciągnął u niepełnosprawnego sportowca, byłego podopiecznego w GKS-ie Tychy, Rafała Kośca. Wieczorem do tematu odniósł się były antenowy partner Hajty w Polsacie - Mateusz Borek. Panowie poróżnili się i od siedmiu, ośmiu miesięcy nie mają kontaktu.

Borek na antenie Kanału Sportowego, w czasie programu Hejt Park, został poproszony o opinię na temat Hajty – jako komentatora i człowieka. Przyznał, że 62-krotny reprezentant Polski, z którym wspólnie skomentowali wiele meczów reprezentacji, w pewnym momencie bardzo mocno i pozytywnie zbudował swoją tożsamość medialną. Spotkania kadry relacjonował z sercem, emocjonalnie, niepowtarzalnie. Jednocześnie Borek wiedział, że w ten sam sposób nie da się pracować przy meczach o mniejszym bagażu emocjonalnym. Do transmisji z Ligi Mistrzów chętnie zapraszał innych ekspertów.

„Wiele razy mówiłem mu: „Tomeczku, jak nie pamiętasz, to po co mówisz, że ktoś rozegrał 352 mecze, miał 44 bramki, 33 asysty. Żaden kibic nie będzie miał do ciebie pretensji, że tego nie pamiętasz lub sprawdzisz”.

Borek odniósł się również do afery związanej z długiem, rzekomo na kwotę 200 tysięcy złotych, której  – mimo próśb i ponagleń – Hajto nie zwrócił potrzebującemu, który zbiera na własną operację w Stanach Zjednoczonych.

Mateusz Borek w Kanale Sportowym:

„Każdy ma swoje choroby, swoje ciemne strony. Nie jestem uprawniony do mówienia o pewnych rzeczach. Robiłem wszystko, żeby przez kilka lat pewne rzeczy uświadomić, żeby mu w paru rzeczach pomóc. Życzę Tomkowi dobrze, ale od dobrych 7-8 miesięcy nie mamy kontaktu. O sprawie Rafała Kośca dowiedziałem się z gazety. Borek nie kituje, Borek nie wiedział o tej sprawie”.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem