Mateusz Borek miażdży zarzuty wobec Kamila Glika. Postępowanie w sprawie ruszyło

FIFA wszczęła postępowanie w sprawie zachowania Kamila Glika względem Kyle Walkera w końcówce pierwszej połowy meczu Polska - Anglia. Przedstawiciele polskiej piłki - z prezesem Cezarym Kuleszą na czele - zdecydowanie zaprzeczają jakoby Glik obraził rywala na tle rasistowskim.

Anglicy nadali bieg sprawie, zgłaszając swoje zażalenia delegatowi i zespołowi sędziowskiemu. Już w przerwie dwóch członków sztabu szkoleniowego Garetha Southgate’a poskarżyło się na zachowanie Glika sędziemu technicznemu. Twierdzili, że stoper reprezentacji Polski obraził ich zawodnika na tle rasistowskim. Głos w sprawie już po meczu zabrał dyrektor do spraw komunikacji reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, który zagwarantował, że zarzuty wobec Kamila Glika są całkowicie bezpodstawne. „Kompletna bzdura, nic takiego nie miało miejsca” – zapewnił.

Pomiędzy Kamilem Glikiem a Kylem Walkerem iskrzyło kilkukrotnie w trakcie pierwszej połowy, przy stałych fragmentach gry. Na koniec wywiązała się awantura, która przeniosła aż na przerwę – w jej efekcie reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

Nikt nie neguje faktu, że między zawodnikami padły mocne słowa. Glik nie obraził jednak Walkera na tle rasistowskim.

Z zarzutem wobec reprezentanta Polski mocno rozprawia się Mateusz Borek: Rasizm? W Torino jego partnerem na środku obrony był Ogbonna, a w drużynie wielu czarnoskórych piłkarzy. Później w Monaco przynajmniej 50 procent to zawodnicy ciemnoskórzy. Nie wydaje mi się, żeby człowiek, który od lat funkcjonuje w normalnej europejskiej kulturze i w szatniach, które wybierają go na kapitana, miał jakąkolwiek rezerwę do ludzi o innym kolorze skóry – powiedział na antenie TVP Sport.

FIFA musi zbadać sprawę ze względu na otrzymane zgłoszenie. Pozostaje mieć nadzieje, że na bazie zgromadzonych materiałów wideo potwierdzi się, że Glik nie przewinił wobec Walkera i obędzie się bez dodatkowych kar.

To absolutna nieprawda. Oczywista bzdura. Zawsze prezentujemy postawę fair i wspieramy walkę z rasizmem na każdym polu – zapewnił Cezary Kulesza.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem