Martin „Rekkles” Larsson z tytułem MVP wiosennego splitu LEC

Sobota była słodko-gorzkim dniem dla Martina "Rekklesa" Larssona. Zaraz po przegranym spotkaniu przeciwko Rogue (1:3) został on wybrany najlepszym zawodnikiem wiosennej części sezonu.

Wiosenny split LEC dobiega ku końcowi. W niedziele rozegrany zostanie półfinał, w którym Rogue zagra z MAD Lions. Ostatni weekend splitu jest idealnym momentem na podsumowania i rozdanie nagród indywidualnych. Za najlepszy sztab szkoleniowy uznano trenerów Rogue, a MVP został Martin „Rekkles” Larsson. Drugie miejsce w plebiscycie zajął Kacper „Inspired” Słoma.

Zobacz również: Pierwszy finał LEC od dwóch lat bez G2. Rogue pokonało obrońców tytułu

To wyróżnienie jest o tyle istotne, ponieważ jest to pierwszy split „Rekklesa” w barwach G2. Wcześniej przez wiele lat reprezentował on barwy Fnatic. Odbiór statuetki nastąpił po… przegranym spotkaniu o finał przeciwko Rogue. Nie mogliśmy więc liczyć na okazywanie wielkiej radości przez strzelca drużyny G2. Jak sam stwierdził – bardzo chętnie wymieniłby to wyróżnienie na mistrzostwo LEC.

Nigdy nie zależało mi na tych indywidualnych nagrodach, zawsze traktowałem to jako coś dodatkowego. Najważniejsze zawsze było wygrywanie wszystkiego, co jest tylko możliwe – wliczając w to Worlds oraz MSI. Z tego powodu trudno mi traktować tę statuetkę jako nagrodę pocieszenia – nie wszedłem w split z myślą „chcę zostać MVP”. Chciałem mistrzostwa, awansu na MSI i może wygrania tego turnieju. MVP pozostaje dodatkiem – powiedział sam „Rekkles”.

G2 przez wczorajszą porażkę pożegnało się z nadziejami na awans na Mid-Season Invitational. Europę podczas tych rozgrywek będzie reprezentował ktoś z pary Rogue – MAD Lions.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem