Marek Papszun: „Temat mojej pracy w Legii jest w tej chwili już zamknięty”

Wygląda na to, że przenosiny Marka Papszuna do Legii Warszawa to już sprawa całkowicie zamknięta. W wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" trener Rakowa potwierdził również, że przedłuży kontrakt z obecnym pracodawcą.

Od momentu zwolnienia Czesława Michniewicza Marek Papszun był jednym z głównych kandydatów do objęcia sterów w Legii Warszawa. W pewnym momencie wydawało się nawet, że 47-latek jest bardzo blisko przejęcia sterów w ekipie „Wojskowych”, jednak zmiana dyrektora sportowego skomplikowała dopięcie transakcji. Teraz przyszłość Papszuna jest już jasna.

Zobacz również: Marek Papszun odmówił przejęcia sterów w Legii Warszawa!

Potwierdzam, że temat mojej pracy w Legii jest w tej chwili już zamknięty.  Nie chciałbym za mocno wchodzić w szczegóły. Powiem w ten sposób: aby doszło do porozumienia, obie strony musiałyby tego bardzo chcieć. Miejmy też na uwadze, że w całej sprawie był również Raków i jego właściciel. On rzeczywiście był zdeterminowany, bym został w jego klubie i wszystkie działania prowadził jednoznacznie w tym kierunku – powiedział Papszun w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Sam szkoleniowiec potwierdził również, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przedłuży wygasającą w czerwcu umowę z częstochowskim klubem.

Wstępnie jesteśmy dogadani i zapewne taki kontrakt zostanie podpisany, choć znowu zaznaczę, że po ostatnich wydarzeniach lepiej w podobnych sprawach zachowywać ostrożność w ocenach. To pewnie kwestia najbliższych tygodni, kiedy będziemy jeszcze dogrywać szczegóły współpracy – przyznał trener „niebiesko-czerwonych”.

Papszun skomentował też pogłoski dotyczące objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. 47-latek powiedział, że na pewno pochyliłby się nad taką propozycją, jednak woli zająć się tym, na co ma realny wpływ. Uważa również, że praca w reprezentacji jest marzeniem każdego trenera.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem