Lukas Podolski szokuje wyborem nowego klubu?! Górniku Zabrze, jeszcze nie tym razem…

Ta historia zdaje się nie mieć końca. A im dłuższa, tym bardziej wątpliwe, że zakończy się szczęśliwie dla kibiców Górnika. Sympatycy klubu z Zabrza chętnie zobaczyliby w swoich barwach Lukasa Podolskiego, który wielokrotnie deklarował, że jest to jego marzeniem. Niestety, decyzje transferowe póki co podejmuje na opak.

Podolski skończy w tym roku 35 lat, tak więc z każdym kolejnym kontraktem szanse na jego lądowanie w Ekstraklasie maleją. Problem polega na tym, że po mistrza świata z reprezentacją Niemiec wciąż ustawia się kolejka chętnych, gotowa zapłacić mu duże pieniądze, o jakich Górnik nawet nie może pomarzyć. Do Zabrza przyszedłby raczej dla idei, nie po zarobek.

Śledząc na bieżąco doniesienia transferowe po jego odejściu z japońskiego Vissel Kobe, największe „zagrożenie” dla Górnika widzieliśmy w ekipie Chicago Fire. Ważny głos w ekipie „Strażaków” ma obecnie kumbel „Poldiego” – Bastian Schweinsteiger. Ekipie z Chicago dodatkowo zwolniło się świetnie opłacane miejsce dla tzw. „designated player”, gwiazdy zespołu za grube miliony dolarów. Dodając dwa do dwóch wydawało się jasne, że Lukasa taka oferta może skusić.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że z Górnikiem Zabrze wygra zupełna egzotyka – a na to dzisiaj wskazuje. Podolski wylądował właśnie… w Malezji, gdzie łączony jest z klubem Johor Darul Takzim FC.

To etatowy zdobywca tytułu mistrza Malezji, zeszłoroczny uczestnik Azjatyckiej Ligi Mistrzów, z której odpadł po fazie grupowej. W poprzednich sezonach kończył swoją przygodę w pucharach już na etapie eliminacji – coś jak polskie zespoły klubowe.

Podolski kontaktował się ze mną i wyraził zainteresowanie dołączeniem do JDT. Przyjedzie do nas na negocjacje – zdradził kilka dni temu prezes malezyjskiego klubu. I oto jest!

Oczywiście, istnieje szansa, że… to tylko kurtuazyjna wizyta, a plotki transferowe w tym przypadku nie znajdą potwierdzenia w faktach. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Poldi rozgląda się jednak póki co w innych kierunkach niż polski. Choć jak twierdzi dziennikarz „Super Expressu” Piotr Koźmiński, w pewnym momencie w Zabrzu toczyły się już rozmowy o tym, jakiej wielkości miałby otrzymać mieszkanie, na czas występów w Ekstraklasie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem