Romelu Lukaku zmasakrował oceny w FIFA 21. „Bądźmy szczerzy…”

Nie każdemu zawodnikowi podobają się własne statystyki w grze FIFA. EA Sports opublikowało wczoraj pierwszą setkę zawodników ze szczegółowymi ocenami, co zostało różnie przyjęte przez graczy - zarówno tych boiskowych, jak i tych piłkarskiego symulatora. Mocno odniósł się do nich Romelu Lukaku.

Najlepszy Leo Messi, tuż za nim Cristiano Ronaldo, a na podium Robert Lewandowski i Neymar. Trudno nie zgodzić się z samą górą hierarchii w ocenach piłkarzy FIFA 21, ale im dalej w las – tym bywa coraz bardziej kontrowersyjnie. Na przykład Sergio Busquets, będący od dłuższego czasu w fatalnej formie, ma ocenę wyższą (87) niż mający za sobą fenomenalny sezon Thomas Mueller (86). Wielu piłkarzom nie podoba się ich odzwierciedlenie w grze, ale chyba najmocniej o całym zamieszaniu z ratingami w FIFA wypowiedział się napastnik Interu Mediolan, Romelu Lukaku. EA Sports wyceniła jego umiejętności na 85 overall.

„Bądźmy szczerzy, FIFA po prostu miesza z ratingami, dlatego piłkarze zaczynają narzekać na grę. Tym samym dają jej rozgłos… Nie zajmuję się tym g*wnem. Wiem, co robię” – napisał Lukaku na Twitterze.

Ocena Romelu Lukaku może szokować zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że jest oceniany gorzej niż będąc piłkarzem Manchesteru United. Overall w FIFIE rozjeżdża się więc z jego boiskową dyspozycją – miał lepsze statystyki, gdy grał gorzej. Od momentu odejścia z Old Trafford imponuje formą i nie zawodzi w barwach Interu, ale jego cyfrowa ocena spada.

Sezon 2017/18 – 16 bramek w 34 ligowych meczach Manchesteru United. FIFA 19: 87.
Sezon 2018/19 – 12 bramek w 32 ligowych meczach Manchesteru United. FIFA 20: 85.
Sezon 2019/20 – 23 gole w 36 ligowych meczach Interu Mediolan. FIFA21: wciąż 85.

Reakcji belgijskiego napastnika trudno się więc dziwić, choć po takich słowach trudno się spodziewać, by w EA Sports spojrzeli na niego przychylniejszym okiem w przyszłości…

FIFA 21. Poznaliśmy oficjalne oceny piłkarzy w nowej edycji!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem