Lucas Torreira chce opuścić Europę i zagrać w Boca Juniors

Urugwajski pomocnik podjął zaskakującą dla wielu decyzje. 25-latek chce zakończyć przygodę z europejskim futbolem i wrócić do Ameryki Południowej. Powodem jest śmierć matki i chęć bycia przy rodzinie.

Lucas Torreira aktualnie jest zawodnikiem Atletico Madryt. Do zespołu ze stolicy Hiszpanii trafił na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu. Urugwajczyk liczył, że w barwach „Rojiblancos” będzie miał szanse na odbudowanie formy z początku gry dla „Kanonierów”, szczególnie po odejściu Thomasa Parteya. Pomocnik nie jest jednak pierwszym wyborem trenera i praktycznie pewne było jego odejście wraz z wygaśnięciem wypożyczenia. Wygląda jednak na to, że Torreiry nie zobaczymy już ani w barwach Atletico, ani Arsenalu.

Zobacz również: Messi może przedłużyć kontrakt z Barceloną. Stawia jednak jeden warunek

Z powodu śmierci matki piłkarz zdecydował, że to definitywny koniec jego gry na europejskich boiskach. 25-latek chce rozwiązać swój kontrakt z Arsenalem i dołączyć do Boca Juniors.

Moja mama miała 53 lata i zmarła z powodu koronawirusa. Cholo  zrozumiał mnie i dał mi tydzień wolnego, ale chciałem tutaj zostać trochę dłużej. W niedzielę prawdopodobnie wrócę. Muszę wypełnić swoje obowiązki, dalej żyć i kontynuować grę w Atlético. Moja decyzja dotycząca najbliższej przyszłości nie jest gwałtowna oraz podjęta z powodu śmierci matki. Od zawsze mówiłem, że chcę grać dla Boca Juniors. Pragnę być blisko mojej rodziny. Mam ważny kontrakt z Arsenalem i jestem wypożyczony do Atletico, ale chcę zasilić Boca Juniors. Mam nadzieję, że kluby dojdą do porozumienia. Chcę grać tylko dla Boca. Moja decyzja jest ostateczna. Zrobię to dla mojego taty – powiedział Torreira w wywiadzie z ESPN Argentina.

Torreira w obecnej kampanii na boisku zameldował się 22 razy. We wszystkich występach zanotował po jednej bramce i asyście.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem