LOL: Znamy miejsce finałów Worlds 2021! Tam wybuchła pandemia koronawirusa – esport

Tegoroczna edycja mistrzostw świata League of Legends była zupełnie inna niż wszystkie. Do tej pory rywalizację na żywo dopingowały miliony w internecie i dziesiątki tysięcy na trybunach. Worlds 2020 zakończyły się wygraną Damwon Gaming przy udziale zaledwie ok. 8 tysięcy fanów na stadionie w Szanghaju. Choć co roku, rywalizacja finałowa miała odbywać się na różnych kontynentach, to tym razem ma być zupełnie inaczej. Najlepsi zawodnicy świata w 2021 roku mają zjechać się do miasta, w którym wybuchła pandemia koronawirusa, która zmieniła świat - Wuhan.

Pandemia koronawirusa rozpoczęła się właśnie w Chinach. Mimo to, po zmniejszeniu liczby zakażeń i przy wielu, wielu obostrzeniach mistrzostwa świata w LOL-a odbyły się właśnie tam. Zawodnicy zamknięci w bańce w „Państwie Środka” zmierzyli się w ramach Worlds 2020. Mundial Ligi Legend dostarczył wielu emocji, także z udziałem mistrzów Europy, G2 Esports, którego barwy reprezentuje Marcin „Jankos” Janowski.

W finale mistrzostw świata Damwon Gaming pokonało bez większych problemów Team Suning, sięgając tym samym po ponad pół miliona dolarów. Do obrony tytułu przystąpią na własnej ziemi, choć w znacznie zmienionym składzie!

Zobacz także: Mistrzowskiego składu się nie zmienia? DAMWON Gaming uważa inaczej

Jak informuje „The Esport Observer”, mistrzostwa świata Worlds 2021 mają odbyć się właśnie w Wuhan. Ogłosiły to władze miasta, które opublikowały raport „Wuhan Release”. To właśnie z niego fani League of Legends dowiedzieli się, że faza pucharowa odbędzie się w źródle pandemii koronawirusa.

– Wuhan obecnie kontaktuje się z wydawcami gier, takimi jak Tencent, by organizować globalne zawody esportowe. Faza pucharowa Worlds 2021 odbędzie się w Wuhan – czytamy w oficjalnym komunikacie władz miasta. To niejedyny plan polityków!

Jak poinformowali działacze Wuhan, miasto planuje zainwestować sumę ponad półtora miliarda dolarów, by założyć esportową „fundację” przemysłową, która miałaby współpracować także z branżami anime, gier, filmu i muzyki.

Zobacz także: Upset strzelcem Fnatic na przyszły sezon LEC!

Co istotne, obiekty w Wuhan już raz gościły mistrzostwa świata League of Legends. W Wuhan Gymnasium przeprowadzano spotkania Worlds 2017. Odbywały się tam spotkania faz play-in i grupowej. Finał na Stadionie Narodowym w Pekinie oglądało kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Po złoto i ponad 1,5 miliona dolarów sięgnęli wtedy zawodnicy Samsung Galaxy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem