LOL: Mistrzowskiego składu się nie zmienia? DAMWON Gaming uważa inaczej – esport

Czy da się osiągnąć więcej niż zrobiło Damwon Gaming? Ekipa z koreańskiej ligi sięgnęła po triumf na mistrzostwach świata, czyli sięgnęła samego szczytu League of Legends. Triumf w Worlds 2020 nie sprawił, że cała piątka zamarzyła o walce o obronę Pucharu Przywoływacza w przyszłym roku. Doszło do kompletnie niespodziewanej roszady w piątce najlepszego zespołu LOL-a globu. Dla wielu kibiców jest to gigantyczna sensacja!

To był niemal bezbłędny występ na mistrzostwach świata w League of Legends, Worlds 2020. Damwon Gaming podczas najważniejszej imprezy roku rozegrało łącznie siedemnaście map. Koreańska formacja, która od początku była wymieniana w gronie zdecydowanych faworytów do końcowego triumfu przegrała zaledwie trzykrotnie.

W fazie grupowej porażka nie miała żadnego znaczenia. Koreańczycy byli pewni awansu i nie musieli napinać się na perfekcyjny bilans 6-0. Przez ćwierćfinał Damwon Gaming także przeszło jak burza. DRX nie miało nic do powiedzenia i skapitulowało bez nawiązania większej walki. Jakikolwiek opór postawiło G2 Esports, którym sił starczyło na zaledwie jedną mapę. – Myślę, że DAMWON grało po prostu znacznie lepiej niż my. Trudno powiedzieć, czy byliśmy w stanie ich pokonać. Może gdybyśmy mieli więcej czasu, dodatkowe dwa-trzy tygodnie, żeby potrenować, to wtedy byłaby taka szansa. Na tamten moment zrobiliśmy i tak dużo – mówi w rozmowie z portalem CyberSport.pl „Jankos”, jungler mistrzów LEC.

Zobacz także: Koniec kariery amerykańskiej legendy – Doublelift odwiesza myszkę

Finał z Team Suning z Chin także był jednostronnym pojedynkiem. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła uradowanym Koreańczykom podnieść Puchar Przywoływacza. Za rok dokonają tego ponownie? Możliwe! Dziś wiadomo jednak, że nawet jeśli się to wydarzy, to nie stanie się w tym samym składzie. Wszystko wskazuje na to, że mistrzów świata opuści jeden z liderów, „Nuguri”. Według medialnych plotek ma on trafić do FunPlus Phoenix.

Do Damwon Gaming przyszli natomiast wracający z Chin „Khan” i utalentowany nastolatek, „Chasy”. Pierwszy z nich nie poradził sobie w FunPlus Phoenix, gdzie nawet nie miał pewnego miejsca w składzie. Z kolei 19-letni „Chasy” zachwycił wszystkich swoją pewną grą w koreańskiej „drugiej lidze”, Challenger Korea. Tam był gwiazdą, ale wejście na topowy poziom może nie być dla niego najłatwiejsze!

Oczekiwania wobec młodego gracza z pewnością będą bardzo duże. Wszak, trafił do ekipy mistrzów świata. To truizm, ale poziom gry może go na początku przerastać. Czy tak będzie? Przekonamy się już niedługo!

Aktualny roster Damwon Gaming:

Kim „Chasy” Dong-hyeon
Kim „Khan” Dong-ha
Kim „Canyon” Geon-bu
Heo „Showmaker” Su
Jang „Ghost” Yong-jun
Cho „BeryL” Geon-hee

Zobacz także: Rekordowy kontrakt w LCS – SwordArT nowym zawodnikiem TSM!

Fot. Riot Games

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem