Liverpool – Man Utd. Nie oglądaliście? Macie szczęście

Uff, nie zasnęliśmy. Szanując czas naszych czytelników, poniżej najważniejsze wydarzenia związane z "hitem", który miał rozpocząć nam arcyciekawy weekend na europejskich boiskach, a zachęcił nas bardziej do wyjścia na spacer.

Szanując czas naszych czytelników, poniżej najważniejsze wydarzenia związane z „hitem”, który miał rozpocząć nam arcyciekawy weekend na europejskich boiskach, a zachęcił nas bardziej do wyjścia na spacer.

 

1) Przed meczem jedna z trybun otrzymała imię legendarnego Kenny`ego Dalglisha, a na stadionie zaprezentowano dla niego okazałą kartoniadę poświęconą „The King”.

2) Liverpool przegrał 67 meczów z Manchesterem United – najwięcej spośród wszystkich drużyn, z którymi w lidze grał LFC.

3) Alex Oxlade-Chamberlain rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wg Jurgena Kloppa „wciąż potrzebuje trochę czasu by zaadoptować się w zespole, a do tego mamy zawodników, którzy bardzo dobrze się rozumieją, a mecz z MU to nie czas na eksperymenty”.

4) Jurgen Klopp przegrał 1 na 7 meczów vs Jose Mourinho. Po meczu już 1 na 8.

5) Antonio Valencia pierwszym zagranicznym graczem który przekroczył 300 meczów dla MU

Antonio Valencia rozegrał 300 mecz w barwach United

6) W hicie Premier League w pierwszej „jedenastce” wyszło 5 Anglików w obu zespołach łącznie.

7) Romelu Lukaku podał piłkę tylko 1 raz do swoich kolegów z drużyny w całym meczu! Został kompletnie odizolowany, a jedyny jego strzał w 1 połowie obroniony przez Mignoleta, był pierwszym uderzeniem na bramkę w jego 3 ostatnich meczach na Anfield…

8)…i był to jedyny celny strzał na bramkę Liverpoolu w całym dzisiejszym meczu.

9) Mo Salah miał najwięcej odbiorów w LFC i to większość w środku pola, gdzie budował przewagę kolegom z zespołu.

10) Salah i Firmino oddali najwięcej strzałów na bramkę (każdy po 4). Cała drużyna United uderzała na bramkę Mignoleta 6 razy

11) Herrera najlepszym zawodnikiem United wraz z De Geą

Ander Herrera z najlepszym kumplem Davidem de Geą za plecami

12) Najlepsi w Liverpoolu – Salah i Firmino

13) Salah ukradł gola Coutinho i sam zmarnował tę okazję.

14) Na boisko wszedł Daniel Sturridge i nie doznał kontuzji

15) Mecz się odbył