Ligi Zagraniczne: „Brexit – srexit” i coś tam o piłce

Dziennikarze, którzy zajmują się na co dzień pracą, dla różnych portali mają przerąbane. Kiedy ktoś z konkurencyjnej strony o czymś napisze, to inni też muszą podjąć ten temat. Nie mogą przecież być gorsi. Najczęściej wygląda to tak, że ten kto pierwszy napisze tekst, to jest potem kopiowany na innych stronach. Dzisiaj od rana gruchnęła informacja

Dziennikarze, którzy zajmują się na co dzień pracą, dla różnych portali mają przerąbane. Kiedy ktoś z konkurencyjnej strony o czymś napisze, to inni też muszą podjąć ten temat. Nie mogą przecież być gorsi. Najczęściej wygląda to tak, że ten kto pierwszy napisze tekst, to jest potem kopiowany na innych stronach.

Dzisiaj od rana gruchnęła informacja o tym, że Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. Wszyscy teraz ten temat powielają, a ludzie wylewają swoje żale na portalach społecznościowych.

Czuję się w obowiązku na sekundę odejść od sportu i wyjaśnić wam sytuację.

Wielka Brytania nie wyszła z Unii Europejskiej i nie jest pewne czy wyjdzie. To referendum nie ma żadnej mocy prawnej, ani w prawie brytyjskim, ani w prawie Unii Europejskiej. Innymi słowy, nie jest prawdą, że doszło do „Brexit”.

Prawdopodobny scenariusz jest taki, że przez najbliższe kilka lat niewiele się zmieni w prawnej relacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska, a traktatowa procedura wyjścia z Unii  zostanie dopiero wszczęta, gdy brytyjski rząd będzie miał jasny plan (jest do tego jeszcze daleko).

Reasumując, wszyscy teraz będą marudzić o tym, do czasu jak nie odbędzie się jakiś fajniejszy mecz na Euro 2016. Gwarantuje Wam, że za 3 miesiące to już w ogóle nikt nie będzie o tym gadał.

epa04456964 Bayern Munich scores a goal during the UEFA Champions League group E soccer match between AS Rome and FC Bayern Munich at the Olimpico stadium in Rome, Italy, 21 October 2014. EPA/ANDREAS GEBERT

Żeby nie było, że nie ma nic o sporcie, to poczytałem  oczywiście, co piszą w innych działach sportowych różnych portali. Przerobię to teraz dla was swoimi słowami.

 Zerknijmy na to, co ten cały „Brexit” (którego nie ma) może spowodować w przyszłości w piłce nożnej,    szczególnie na Wyspach Brytyjskich.

– Angole zapłacą jeszcze więcej za transfery niż teraz

– Kibice się wkurzą bo podrożeją im bilety

– Kluby z Europy nie będą chętne do kupowania  Brytyjczyków, ponieważ w niektórych krajach jest nałożony limit obcokrajowców z poza Unii Europejskiej (wszystkie redakcje podają przykład Realu Madryt). Jest tam trzech zawodników z poza UE: Danilo, Casemiro i James Rodriguez. Gdyby Wielka Brytania nie była w Unii, do tego grona dołączyłby także Gareth Bale. Real musiałby więc z kogoś zrezygnować.

Real Madrid's Welsh forward Gareth Bale celebrates after scoring a goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Real Valladolid CF at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 30, 2013. AFP PHOTO/ GERARD JULIEN (Photo credit should read GERARD JULIEN/AFP/Getty Images)

– Do Anglii nie będą mogli być sprowadzani gracze poniżej 18 roku życia

– Mają dzięki temu szansę na stworzenie silnych reprezentacji, ponieważ teraz będzie się z konieczności bardziej stawiało na wychowanków.

No, ale generalnie ten tekst powstał,  bo jak sami pewnie zauważyliście nie ma meczów na Euro dzisiaj. Po drugie już wszyscy koledzy po fachu o tym napisali, to głupio byłoby też tego od nich nie pożyczyć. Po trzecie (już tak na serio) nie dajcie się zwariować, starajcie się oglądać jak najmniej programów informacyjnych w telewizji, cieszcie się pogodą i fajnymi wydarzeniami w świecie sportu.

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem