Możliwość zarabiania na bukmacherce – prawda czy fałsz?

19.04.2018
Z ligami typerów można spotkać się na wielu stronach o zakładach bukmacherskich, ale także u samych bukmacherów. Typerski żywot to nie tylko obstawianie za pieniądze, ale także liga typerów, która stanowi dodatkowy sposób na zarabianie.

Co to jest Liga Typerów?

Rozgrywki organizowane przez strony, bukmacherów skierowane dla graczy i polegające na typowaniu zdarzeń to Liga Typerów. Zawody typerskie wyłaniają najlepszych typerów, którzy wygrywają nagrody zapewniane przez organizatorów lig. Branie udziału w lidze typera nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów, nie trzeba typować za realne pieniądze – jeśli chodzi o ligi organizowane przez strony. Bukmacherzy z reguły aktywizują graczy poprzez wysłane kupony za własne środki.

Jak grać w darmowej lidze typerów?

Najczęściej wystarczy zarejestrować się na stronie organizującej ligę. Rejestracja wymaga podania nickname’u oraz adres email, szczegółowe dane osobowe, jak przy zakładaniu konta u bukmachera, nie są z reguły wymagane.

Nie wiesz którego bukmachera wybrać? Zobacz jacy legalni bukmacherzy są dostępni w Polsce!

Organizator ligi wyznacza stawkowanie w stosunku do typowanych kursów. Gracz wybiera zdarzenia, które typuje i upublicznia swoje przewidywanie w ramach ligi typera. Zwycięzcą jest ten, kto jest najbardziej skuteczny, ale zasady rozliczania przez organizatorów lig typerów są różne. Jedni wyłaniają zwycięzcę na podstawie zysku, a drudzy patrzą na procentową skuteczność. Wszystko zależy od zasad i regulaminu wybranej ligi typerów.

Darmowa liga typerów – to liga organizowana przez stronę internetową zajmującą się zakładami bukmacherskimi. Nie trzeba w niej obstawiać za realne pieniądze i nie ma w niej wpisowego. Liczba graczy nie jest ograniczana. Występują w niej nagrody pieniężne bądź rzeczowe.

Liga typerów w zakładach bukmacherskich – to zawody organizowane przez bukmachera. Do zabawy potrzebne jest konto w wybranych zakładach oraz typowanie za realne pieniądze. Bukmacherzy najczęściej tworzą ligę typera, a typy, które biorą pod uwagę to wysłane już kupony przez graczy.

Jak zarabiać na bukmacherce?

Wielu graczy na pewno zastanawia się czy liga typera to dodatkowy sposób na zarabianie. Otóż tak, jest to dodatkowy sposób na mnożenie zysków. Najbardziej opłacalne są ligi typera bez konieczności wpłaty własnych środków, możemy wtedy zarabiać dosłownie na czysto – jesteśmy wynagradzani za dobrą skuteczność względem innych uczestników. Nawet w przypadku ligi organizowanej przez bukmachera – liga typera się opłaca. Oprócz standardowej wygranej za wniesione kupony, możemy dodatkowo wygrać nagrody z ligi typera. Brzmi dobrze, prawda?

Nagrody w ligach typerskich

Są bardzo różne i zależą od budżetów organizatorów. Po krótkim sprawdzeniu popularnych lig typerskich, możemy dowiedzieć się, że nagrody oscylują w przedziale od 100 PLN do nawet 500 PLN dla najlepszych graczy w skali miesiąca. Na jednej ze stron znaleźliśmy roczną pulę nagród wynoszącą aż 15 000 tyś. euro.

Bardzo popularnym wynagrodzeniem w ligach typerów organizowanych przez bukmacherów są bonusy bukmacherskie (środki przyznawane graczowi promocyjnie). Taka forma nagrody jest dobra, ale nie podlega natychmiastowej wypłacie. Bonus bukmacherski najczęściej trzeba obrócić, by móc go wypłacić na prywatne konto.

Są różne rodzaje gratyfikacji graczy. Bonus od depozytu, a więc bukmacher np. podwaja wpłacone przez nas środki. Zakład bez ryzyka, czyli możliwość obstawienia zdarzenia bez ryzyka przegranej. Jeśli wygramy, to wygramy, a jeśli przegramy, to bukmacher zwróci nam do depozytu określoną stawkę.

Ostatnim rodzajem najbardziej popularnych bonusów bukmacherskich jest freebet, czyli darmowy zakład. Jest to też najczęstsza forma nagrody w bukmacherskiej lidze typerów. Gracz otrzymuje darmowe środki np. 20 PLN do depozytu i może za taką stawkę obstawiać kupony.
liga typerów

Bukmacherskie typy dnia w lidze typera

Liga typerów może także posłużyć jako świetne narzędzie do zbierania i wykorzystywania typów dnia. Większość rozgrywek ma w swoich regulaminach zapis, iż zamieszczone propozycje można wykorzystać, bowiem są one darmowe. W rzeczywistości tak właśnie jest.

Ligi typera to najczęściej maratony, w których typy pojawią się codziennie przez długi okres czasu. Przewidywania graczy są ogólnodostępne, a najlepsze z nich mogą realnie przyczynić do dodatkowego zarobku. W rozgrywkach możemy znaleźć przeróżne typy. Organizatorzy, w większości przypadków, nie ograniczają użytkowników do jednej dyscypliny, a tym bardziej do jednej ligi. Wyjątek stanowią tematyczne ligi typerów, jak np. skierowane do typowania Mistrzostw Świata, Europy czy Ligi Mistrzów. Są to ograniczone typy w określonym przedziale czasowym, w takim przypadku typy dnia będą pojawiać się tylko z konkretnych zawodów.

Typ typowi dnia nierówny

Podczas korzystania z typów dnia z lig typerów polecamy sprawdzić skuteczność typera, od którego zasięga się przewidywań. Systemy, w których są prowadzone rozgrywki liczą yeld i pokazują ostatnie, ale i ogólne statystyki użytkowników. Kiedy trafimy na typera z naprawdę dobrą skutecznością, możemy zyskać bardzo wiele w obstawianiu i to całkowicie za darmo!

Ponadto, typy dnia to nie tylko standardowe zakłady jak obstawianie tego, kto wygra mecz, ale także skomplikowane, dodatkowe zdarzenia na zwycięzcę + liczbę goli, ilość rzutów rożnych czy żółtych kartek. Wachlarz typów jest tak szeroki jak liczba typerów. Im większa liga typerów, tym więcej typów do zgarnięcia.

System progresywny w bukmacherce

Progresja, z samej definicji, to wzrost, seria i odbywa się w pewnej sekwencji. Są jednak różne typy systemów progresyjnych. Na czym to polega w bukmacherce?

Najczęściej stosowaną progresją jest również ta najbardziej znana, a więc progresja malejąca (tak, malejąca, mimo że zwiększamy stawkę). Do stosowania tego typu systemu jest potrzebny duży bankroll, ponieważ straty mogą być spore.

Bankroll – budżet jaki użytkownik wyznacza sobie na obstawianie. Wymagane przy długoterminowym graniu i nastawieniu na zysk

Jak progresja malejąca może sprawdzić się w lidze typerów? Całkiem nieźle, ponieważ nie operujemy tam własnym budżetem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w wielu ligach typerskich progresja w ogóle nie może być stosowana, bo w regulaminie są zapisy o maksymalnej stawce uzależnionej od kursu. Wszystko zależy zatem od zasad ligi.

Możemy też wyróżnić progresję rosnącą, która polega na zwiększaniu stawek przy wygranych w myśl prawa serii. W praktyce bukmacherskiej może być opłacalna, ale w lidze typerów często niemożliwa do zrealizowania, przez wcześniej wspomniane zasady.

System progresywny to bardzo ryzykowny i raczej niepolecany patent na obstawianie. Tego typu systemy wielokrotnie prowadzą do szybkiego pozbycia się bankrolla, a przy okazji ogromnych nerwów, przez serię porażek.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem