Lewy z rekordem, ale i pudłem roku! Czym odpowie Aguero?

Drugiego takiego jak on nie ma dziś w całej Europie. Drugiego takiego nie ma nawet w historii Bundesligi. Robert Lewandowski, jak przystało na okres Oktoberfest, kontynuuje zabawę. Ma już 10 trafień w 6 występach w Bundeslidze. Sezon zaczyna układać mu się w ten sposób, że wypada zapytać: czy to nie ten moment, w którym można realnie pomyśleć o zdominowaniu klasyfikacji Europejskiego Złotego Buta?

Czy ktoś w Europie, w tym sezonie, jest w stanie odpowiedzieć podobną liczbą bramek, do jakiej aspiruje dziś Lewandowski? Najgroźniejsi rywale zostali w blokach – Leo Messi ma już bardzo znaczącą stratę z powodu kontuzji. Cristiano Ronaldo – nie rozstrzelał się w Juventusie. Trzy gole w sześciu meczach to wynik, który Lewandowski kwituje życzliwym uśmiechem.

Posiłkując się grafiką z serwisu Transfermarkt, wypada wkleić czołówkę klasyfikacji Złotego Buta i zapytać: czym odpowie Sergio Aguero? Tylko on wykazuje się podobną regularnością w barwach Manchesteru City, tylko on jak dotąd gnębi rywali w każdym występie, do jakiego posyła go Pep Guardiola.

Inni powoli odpadają.

Tammy Abraham – 7 goli, ale uzbierane w zaledwie trzech meczach. Dwie kolejki z rzędu już nie trafia.
Teemu Pukki – 6 goli, zaczął mocno, ale było jasne, że tego tempa nie utrzyma.
Moussa Dembele – również 6 goli, trafia w kratkę w Lyonie.

Żaden z nich nie jest zresztą snajperem, który mógłby wbić – przyjmijmy – 30 goli w sezonie. Aguero powyżej 20 kręci się już pięć sezonów z kolei, zatem nie będzie to żadną sensacją.

Lewandowski trafił dziś w spotkaniu, które wydawało się idealnym pod to, by śrubować rekordy. Udało się, niemniej Paderborn, jak na ostatnią ekipę Bundesligi, sprawiło Bayernowi sporo problemów. Bawarczycy wygrali 3:2. Znów błyszczał Philippe Coutinho, który wydaje się czuć w Monachium już jak u siebie. Niemniej ozdobą spotkania była i tak bomba zawodnika gospodarzy – Jamilu Collinsa.

Lewandowski mógł trafić nawet dwukrotnie. Ba, powinien! Rzadko marnuje takie okazje.

https://twitter.com/Madek17/status/1177941586082222085?s=20

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.