„Lewy” potrzebuje zabiegu. Może nie zagrać w kolejnych meczach kadry

Listopadowe mecze reprezentacji Polski upłyną pod znakiem pożegnania z kadrą Łukasza Piszczka oraz podsumowania eliminacji Euro 2020 i jak twierdzi komentator Polsat Sport, Mateusz Borek - nie jest przesądzone, że wystąpi w nich Robert Lewandowski. As Bayernu ma drobny problem zdrowotny, który musi zostać w odpowiednim momencie rozwiązany.

Jak doprecyzowuje Interia.pl, chodzi o lekki dyskomfort w pachwinie, który nie wyklucza zawodnika z gry, ale dla jego dobra powinien zostać załatwiony przy pomocy drobnego zabiegu. Wydaje się, że to sytuacja nieco podobna – choć zdecydowanie mniej poważna – co w przypadku Macieja Rybusa, który również będzie musiał się poddać drobnej operacji. Pierwotnie wydawało się, że będzie to dla niego istotnym problemem, tymczasem światowej sławy ekspert w tej dziedzinie orzekła, że po czterech tygodniach wróci na boisko. Same treningi wznowi nawet wcześniej.

Przerwa w grze Roberta Lewandowskiego powinna potrwać około 7 – 10 dni

Jak widać, problem nie jest poważny, jednak wśród kibiców i dziennikarzy wywołuje poruszenie. Po pierwsze dlatego, że „Lewy” uchodzi za niezniszczalnego, nie przyzwyczaił do przerw w grze, tym bardziej do chirurgicznych interwencji. Po drugie dlatego, że jest w niesamowitym gazie i pojawia się pytanie, kiedy ta planowa przerwa byłaby najbardziej dogodna.

Mateusz Borek w Cafe Futbol:

„Robert Lewandowski będzie się musiał poddać zabiegowi, który go wykluczy z gry na kilka, kilkanaście dni. Jest malutki problem, który trzeba naprawić, by „maszyna” pracowała w czerwcu 2020 roku”.

Borek doprecyzowuje na Twitterze, że termin zabiegu nie jest przesądzony – może odbyć się w trakcie najbliższej przerwy na kadrę, jak również dopiero na koniec roku. Jeśli wybrany zostanie termin listopadowy, zapewne będzie to dużym rozczarowaniem dla wielu kibiców, którzy chcieliby jeszcze w tym roku zobaczyć „Lewego” na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z drugiej strony, priorytetem jest klub oraz gotowość na Euro 2020.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem