Lewy nie jest pierwszy. Fryzury, które zszokowały świat

Robert Lewandowski poszedł do fryzjera i... znowu mówi o nim cała Polska. Choć nie tylko Polska, bo o jego metamorfozie napisało również kilka zagranicznych portali w tym upatrywało newsa wartego uwagi. Liczący prawie 27 milionów lajków na Facebooku profil "Give Me Sport" również dał wzmiankę o kapitanie reprezentacji Polski. Efekt? Ponad 33 tysiące reakcji.

Robert Lewandowski poszedł do fryzjera i… znowu mówi o nim cała Polska. Choć nie tylko Polska, bo o jego metamorfozie napisało również kilka zagranicznych portali. Liczący prawie 27 milionów lajków na Facebooku profil „Give Me Sport” również dał wzmiankę o kapitanie reprezentacji Polski. Efekt? Ponad 33 tysiące reakcji.

Historia futbolu pamięta wielu piłkarzy, którzy w przeszłości mogli pochwalić się oryginalnymi fryzurami. Wśród nich byli piłkarze wybitni, których włosy były później przez kibiców powtarzane, ale i piłkarze słabsi, którzy dzięki temu właśnie byli rozpoznawalni przez przeciętnego Kowalskiego.

Nasze zestawienie – może nieco humorystyczne – przypomni tych piłkarzy, którzy wydziwiali cuda na głowie. Zapewniamy was, że Lewy w tym towarzystwie na pewno nie wygląda najbarwniej.

Ronaldo

Wielki piłkarz, wielki sukces Brazylii i wielki turniej Ronaldo, który błyszczał również fryzurą. Canarinhos sięgnęli po złoto podczas mundialu w Korei, a El Fenomeno został królem strzelców mistrzostw. Po zwycięstwie w finale z Niemcami większość dzieci w Kraju Kawy postanowiło… pójść do fryzjera.

David Beckham

Największy modniś wśród piłkarz i jedyny w historii tej dyscypliny, który znajduje się na liście 10 najbogatszych sportowców wszechczasów. To właśnie między innymi dzięki zmianom fryzur Beckham dorobił się takiej kasy, a układ na głowie zmieniał częściej, niż koalicja z opozycją kłócą się w Sejmie. Dziś ikona stylu i dla wielu kobiet mężczyzna-ideał. Na boisku fryzury w niczym mu nie przeszkadzały – znakomity grajek.

Roberto Baggio

Bardzo dobry piłkarz, którego wizytówką przez długie lata – obok występów na boisku – była właśnie fryzura. Pamiętamy pierwsze gry z serii FIFA, gdy w ataku Włochów biegał właśnie pan z kucykiem na głowie. Kiedyś bardzo popularne uczesanie, ale dziś chyba by już to nie przeszło.

Djibril Cisse

Kumpel Jurka Dudka z Liverpoolu, który nie był złym grajkiem, ale imponował właśnie Fryzurami. Francuz był jednym z pierwszych, którzy zapoczątkowali w szerszej kulturze wzorki na głowie, a potem tą drogą poszło wielu jego naśladowców. Chyba podziałało, bo wpisując w Google „Cisse” na pierwszym miejscu wyskakuje właśnie on, a było kilku piłkarzy o tym nazwisku.

Antoine Griezmann

Właśnie takiego Griezmanna pamiętamy, gdy wchodził do wielkiej piłki i wypływał na szerokie wody jeszcze w barwach Realu Sociedad. Niby żadna ekstrawagancka fryzura, ale w ogóle na głowie sympatycznego Francuza dzieje się dużo dziwnych rzeczy. Gość ma pieniądze, mógłby pójść do fryzjera i zażądać sobie tak naprawdę każdą konfigurację świata, a robi sobie średnio korzystny image. Tu wersja z plackiem na głowie, choć bywało później jeszcze gorzej.

Rene Higuita

Powiedzieć, że wyglądał inaczej niż inni bramkarze, to nic nie powiedzieć. Kolumbijczyk nosił ksywę „Wariat” i po jednym zdjęciu śmiało można stwierdzić, że to mógł być niezły ananas. Ciekawostka – w kadrze rozegrał 68 spotkań, w których strzelił 3 gole. Można?

Paul Pogba

Jest kilku piłkarzy, którzy prowadzą korespondencyjny pojedynek między sobą o najbardziej kontrowersyjną i spektakularną fryzurę. Jednym z nich jest Paul Pogba, który co rusz potrafi czymś zaskoczyć swoich kibiców. „Pogba style” to już kult, nie tylko we Francji i Włoszech, ale i Anglii. Co ważne – w piłkę grać potrafi, także wybaczamy mu.

Arturo Vidal

A to dobry kumpel Pogby z boiska i rywal z zakładu fryzjerskiego – Arturo Vidal. Gość lubi wydziwiać i w ogóle jest z innej planety. Najpierw pije alkohol, potem jeździ samochodem i powoduje wypadki. Jest zwariowany poza boiskiem, ale na murawie radzi sobie znakomicie – Robert Lewandowski wytypował go na drugim miejscu w rankingu FIFA na najlepszego piłkarza świata.

West Taribo

Wyobraźcie sobie, że ten aparat jest złotym medalistą olimpijskim z Atlanty. Tak, to nie żarty. Nam się od razu przypomina inna historia z nim związana – podczas pobytu w Partizanie Begrad Zarko Zecevic oskarżył go o podawanie nieprawidłowego wieku. Zdaniem trenera Taribo miał oszukiwać o 12 lat. Jakby coś – dziś ma oficjalnie  43 i od 10 nie kopie już piłki.

Zlatan Ibrahimovic

Najpierw był Zlatan, potem człowiek, któremu rosły włosy, następnie fryzjer i nożyczki. Zlatan to wszystko wymyślił:)

 

I co, dalej uważacie, że fryzura Lewego jest aż taka dziwna?

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem