Lewandowski zdradził, co powiedział mu Cristiano Ronaldo po meczu z Realem

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim i Realem Madryt trwała kilka dobrych okienek. W najnowszym wywiadzie polskiego napastnika dla hiszpańskiego "Sportu" sam zainteresowany stwierdził nawet, że największe gwiazdy "Królewskich" namawiały go do przenosin na Półwysep Iberyjski!

O tym, że Lewandowski gdzieś w głębi serca widziałby siebie w białym trykocie, wiadomo od dawna. Najwięcej mówiło się o tym, gdy skrytykował w jednym z wywiadów politykę transferową Bayernu i zmienił agenta. – Wtedy najbardziej transferu chcieliśmy my – przyznał po latach Cezary Kucharski, były agent piłkarza.

Zbigniew Boniek też przewidywał, że Robert Lewandowski zmieni klub. – Nie wydaje mi się, żeby wziął nowego menedżera po to, by zostać w Bayernie – stwierdził prezes PZPN. Wcześniej jednak na transfer nalegali nawet piłkarze Realu Madryt, co potwierdził Lewandowski w wywiadzie dla „Sportu”.

– Po meczu Cristiano Ronaldo i Sergio Ramos powiedzieli mi: „Musisz z nami grać” – przyznał Lewandowski.

Stało się to po meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Realu Madryt z Bayernem Monachium w 2017 roku. Namowa gwiazd „Królewskich” jednak nie przyczyniła się do zmiany klubu RL9. Teraz mówi się o tym, że to w Bayernie Monachium zakończy karierę.

Dlaczego Robert Lewandowski nie poszedł drogą Jerzego Dudka i na Santiago Bernabeu ostatecznie nie trafił? Ex-agent gwiazdy Bayernu, Cezary Kucharski stwierdził jakiś czas temu w wywiadzie z „Piłką Nożną”: – Mogliśmy walczyć o transfer – ryzyko było jednak takie, że nie przyniosłoby to efektu w postaci przejścia Roberta do Realu ani też podpisania nowego, dużo korzystniejszego kontraktu z Bayernem. Wtedy Real i Bayern mówiły jednym głosem: nie pokłócimy się o żadnego piłkarza.

– Ich relacje są ważniejsze niż jakikolwiek zawodnik. Te kluby rządzą piłkarską Europą, to był czas, kiedy Karl-Heinz Rummenigge z Florentino Perezem spotykali się poufnie i planowali utworzenie Superligi. W tamtym momencie Real nie zamierzał psuć relacji z klubem z Monachium. Ważniejszy był inny biznes – dodał Kucharski.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem