Lewandowski nie wystarczył. Polska odpada z EURO 2020

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego nie wystarczyły do tego, by awansować do 1/8 finału EURO 2020. Szwedzi, którzy według części ekspertów mieli "oddać piłkę" Polakom i pozwolić na rozgrywanie akcji, trzykrotnie wpakowali ją do siatki.

Ostrzegaliśmy na naszym youtube’owym kanale przed złudnym defensywnym podejściem szwedzkiej drużyny. W starciu ze Słowacją piłkarze Anderssona kilkukrotnie potrafili zaatakować większą liczbą zawodników czy też podejść wysokim pressingiem. W ten właśnie sposób zdobyli szybko pierwszą bramkę, zaskakując biało-czerwonych. Autorem tego, jak i następnego gola był Emil Forsberg – schodzący do środka z lewego skrzydła, na co również przed meczem zwróciliśmy uwagę. Pomocnik RB Lipsk nie był jednak jedynym piłkarzem Bundesligi, który skończył mecz z dubletem.

Robert Lewandowski przepięknym strzałem dał nadzieję, a w końcówce spotkania to za jego sprawą Polska wyrównała.

Na nic się to jednak zdało, bo w doliczonym czasie gry to nie podopieczni Sousy, a Szwedzi tworzyli sobie sytuacje. Jedna z nich zakończyła się bramką, która dała im pierwsze miejsce w grupie. Biało-czerwoni walczyli, dali swoim kibicom nadzieję na happy-end, ale ostatecznie kończą mistrzostwa Europy z potężnym rozczarowaniem. Mając w składzie najlepszego piłkarza globu, wreszcie strzelającego na wielkim turnieju, nie można zakończyć fazy grupowej ze Szwecją, Hiszpanią i Słowacją z zaledwie jednym punktem.

Choć w pierwszej połowie widać było nieco wolniejsze tempo w grze Polaków, tak generalnie zaangażowania odmówić im nie można. Zabrakło umiejętności. Głównym pomysłem na mecz były dośrodkowania, ale miały one fatalną jakość. Te Puchacza, Jóźwiaka, Bereszyńskiego czy Płachety wołały o pomstę do nieba. Gdyby ilość przełożyła się na jakość – pewnie gralibyśmy na mistrzostwach dalej. Wracamy jednak do domu…

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem