Lewandowski gotowy przedłużyć umowę z Bayernem? Zaskakująca odpowiedź Roberta na konferencji kadry

Od kilku dni niemieckie media dobrze zorientowane w tematach Bayernu Monachium podają, że Robert Lewandowski jest skłonny przedłużyć wygasającą w 2023 roku umowę z klubem. Kapitan reprezentacji Polski odniósł się do tego tematu podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Robert Lewandowski był bohaterem wtorkowego spotkania z mediami, podczas trwającego zgrupowania reprezentacji Polski. Jedna z najciekawszych kwestii dotyczyła jednak jego sytuacji klubowej. Jeszcze wczoraj ceniony niemiecki redaktor Christian Falk podawał na łamach „Bilda”, że „Lewy” jest skłonny parafować nową umowę z Bayernem Monachium i czeka na ruch ze strony klubu. Wcześniej informowano, że będzie tym zainteresowany, o ile otrzyma zapewnienie, że mimo coraz bardziej zaawansowanego wieku pozostanie centralną postacią monachijskiego projektu.

Podczas dzisiejszego spotkania z mediami Lewandowski zaprzeczył jakoby cokolwiek z powyższych informacji było prawdą. Twierdzi, że nie prowadzi z Bayernem żadnych rozmów.

„Nie było nigdy takich rozmów. Pierwsze słyszę – to idealna odpowiedź. Na dzień dzisiejszy nic z tych rzeczy nie ma racji bytu. Chyba zostało to wymyślone” – skomentował dosadnie.

Przypomnijmy, że obecna umowa z klubem wiąże go do czerwca 2023 roku. Władze bawarskiego klubu zarzekają się, że Lewandowski wypełni kontrakt, ponieważ nie skusi ich żadna, nawet najbardziej intratna finansowo oferta. Jego przyszłość po czerwcu 2023 roku pozostaje jednak otwarta, a dzisiejsza wypowiedź może sugerować, że Robertowi chodzą po głowie różne opcje, z transferem włącznie. Lewandowski zadeklarował przy okazji, że w najbliższym czasie absolutnie nie ma zamiaru rezygnować z występów w reprezentacji, ponieważ jego wiek biologiczny nie równa się jego oficjalnej metryce. Czuje się znakomicie i może grać na wysokim poziomie jeszcze wiele lat.

Nie mam problemu, że jestem jednym z najstarszych zawodników w reprezentacji Polski i nie myślę jeszcze o zakończeniu kariery.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem