Leon Goretzka opuści Bayern?! Trzy kluby przyglądają się sytuacji Niemca

Jeszcze tego lata możemy być świadkami wielkiego transferu Leona Goretzki. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu z Bayernem nie są owocne, a niemiecki pomocnik powoli traci cierpliwość.

Już w pierwszym roku pobytu na Allianz Arenie Leon Goretzka został kluczową postacią Bayernu Monachium. W Bawarii rozwinął się piłkarsko i fizycznie. Był jednym z fundamentów zespołu w niesamowitym dla Bayernu sezonie, w którym sięgnęli po potrójną koronę. Nic zatem dziwnego, że włodarze niemieckiego zespołu nie chcą, aby w przyszłym roku Goretzka został wolnym zawodnikiem.

Zobacz również: Bild: z tym klubem agent Lewandowskiego skontaktował się w sprawie transferu!

„Duma Bawarii” zasiadła już do rozmów z agentami piłkarza i zaoferowała pensję w granicach 10-12 milionów euro za sezon. To jednak za mało. Reprezentant Niemiec chce zarabiać jak prawdziwa gwiazda i mowa tu o kwocie rzędu 20 milionów euro. Tylko jeden zawodnik w ekipie mistrzów Bundesligi tyle zarabia. Jest nim Robert Lewandowski. Nie wiadomo, jak w tej sytuacji zachowa się Bayern.

Brak porozumienia może więc skutkować opuszczeniem zespołu jeszcze w tym oknie transferowym. Kontrakt 26-latka obowiązuje jeszcze przez rok, więc to ostatnia szansa na sensowny zarobek. Sytuacji zawodnika przyglądają się trzy kluby – Manchester United, Real Madryt oraz FC Barcelona. Według „BILD” najbardziej prawdopodobny jest kierunek angielski. „Czerwone Diabły” mogą pozbyć się Paula Pogby, co utworzyłoby miejsce w drużynie właśnie dla Goretzki. Transfermarkt.de wycenia go na 70 milionów euro.

https://twitter.com/goal/status/1417661332673892353

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem