Leo Messi wrócił do treningów z Barceloną!

Na ten dzień kibice FC Barcelony czekali z niecierpliwością. Wielu wątpiło, że to się jeszcze wydarzy. A jednak. Leo Messi z tygodniowym opóźnieniem zameldował się w klubie. I mamy wrażenie, że swoją sportową złość wkrótce przekuje w fajerwerki na boisku!

Leo Messi nie wypowiedział skutecznie kontraktu FC Barcelonie. Choć przez chwilę, przynajmniej mentalnie, był już poza klubem. Zadziałał w emocjach. Nie stawił się na obowiązkowych testach na obecność koronawirusa. Nie było go na pierwszym treningu. Z władzami Barcelony porozumiewał się przez ojca i faksy. Bunt, mający zakończyć się odejściem do Manchesteru City, nie wyszedł. W miniony piątek Argentyńczyk udzielił legendarnego już wywiadu dla serwisu Goal.com, w którym opowiedział o motywach swojego postępowania. O wątpliwościach, jakie miał wobec jakości sportowej projektu. O chęci realizacji celów gdzieś indziej. „Bez względu na to, jak bardzo chciałem odejść, moje nastawienie do Barcelony się nie zmieni. Na boisku dam z siebie wszystko, bo to klub, który kocham i któremu wszystko zawdzięczam” – zapewnia. I wypada mu wierzyć.

W poniedziałek Leo Messi po raz pierwszy od przegranego z kretesem półfinału Ligi Mistrzów pojawił się w ośrodku treningowym FC Barcelony.

Z powodów proceduralnych, pierwsze dni upłyną mu pod znakiem treningów indywidualnych. Jest spóźniony o tydzień względem reszty zespołu. Musi otrzymać dwa kolejne, negatywne wyniki w badaniu na obecność koronawirusa.

Pewną zagadką jest jak do całej sprawy podchodzi Ronald Koeman. Nowy trener Barcelony nie uchodzi za człowieka układnego, któremu piłkarze będą wchodzić na głowę. Messi dość jasno wyraził swoją dezaprobatę związaną z zatrudnieniem Holendra. A dodatkowo pozwolił sobie na samowolkę, która niewielu uszłaby płazem. Najlepszemu piłkarzowi świata… Chyba ma szansę.

W najgorszym razie: Barcelona ma rok, by korzystać z geniuszu Messiego, nim stanie się dla tego klubu historią.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem