Leo Messi ogłosił decyzję! Zostaje w FC Barcelonie jeszcze przez rok!

Lionel Messi ogłosił publicznie wyczekiwaną decyzję. Zostaje w FC Barcelonie na kolejny sezon! Zostaje niekoniecznie dlatego, że chce. Robi to, bo musi i nie chce wdawać się w trudny do wygrania spór prawny. Czy czeka go rok udręki, po którym i tak odejdzie za darmo?

Dobrze poinformowani hiszpańscy dziennikarze w piątek od rana informowali, że jeszcze tego samego dnia Leo Messi publicznie wytłumaczy swoją decyzję. W późnych godzinach popołudniowych ekskluzywny wywiad z gwiazdorem FC Barcelony opublikował serwis Goal.com. Messi, siedząc w krótkich spodenkach i klapkach naprzeciw przepytującego go dziennikarza, ogłasza, że zostaje w Barcelonie na kolejny rok. Trudno wyczuć w nim entuzjazm. Ani przez moment nie kryje, że chciał odejść. „Uważałem, że mój czas dobiegł końca, mówiłem o tym prezydentowi (Jose Marii Bartomeu – od red.) przez cały rok. Powtarzał, że będę mógł zdecydować na koniec sezonu” – tłumaczy spokojnie Messi w wywiadzie.

Leo Messi punktuje Bartomeu za to, że nie dotrzymał danego słowa. „Chciałem odejść, ale nie pozwolono mi na to. Zostaję, by nie wikłać się w spór prawny”.

FC Barcelona postawiła sprawę jasno. Messi może odejść, jeśli potencjalny kupiec opłaci klauzulę w wysokości 700 milionów euro. Kontraktowe zapisy stoją po stronie klubu, a ten nie zamierza robić swojemu gwiazdorowi przysługi.

Najlepszy piłkarz La Liga, dla wielu najlepszy na świecie, zapewnia, że nadal będzie dawał z siebie wszystko dla dobra Blaugrana. To może być jednak dziwny sezon. Messi przyznaje, że w minionych miesiącach wiele wycierpiał – na treningach, w meczach i w szatni. Podkreśla, że jego decyzja była przemyślana, choć trudna. Jego dzieci płakały. Sam był przygnębiony, bo planował w Barcelonie zakończyć karierę. Czego to zwiastun? Czy można spodziewać się roku piłkarskiej zapaści Leo Messiego? Na takie wnioski byśmy się nie odważyli! Zapewne wciąż będzie czarował. Jeśli jednak w ostatnich miesiącach kojarzy nam się głównie niezadowolony, skwaszony, cierpiący na boisku, to trudno wykluczyć, że sporo takich chwil jeszcze przeżyje.

Co potem? Manchester City za rok? Dziś wydaje się to niezwykle prawdopodobne. Pozostanie w Barcelonie i odejście w czerwcu 2021 za darmo miał mu doradzać sam Pep Guardiola. Wydaje się, że do zmiany decyzji mógłby skłonić Messiego wyłącznie niezwykle udany sezon, odrodzenie sportowe i mentalne. Na co jednak w klubie z Katalonii dziś się nie zapowiada.

Bartomeu oskarżony o korupcję! Śledztwo przeciwko prezydentowi Barcelony

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem