Leo Messi nie jest już piłkarzem FC Barcelony! Joan Laporta zabrał głos

Leo Messi formalnie nie jest już zawodnikiem Blaugrana. Pierwszy raz od czasu, gdy przyjechał do Europy z Argentyny, nie wiąże go z klubem żadna umowa. Joan Laporta przekonuje, że wola pozostania w Barcy jest jednak z obu stron i uspokaja kibiców.

O północy ze środy na czwartek formalnie wygasła umowa łącząca Leo Messiego z FC Barceloną. Po raz pierwszy od 20 lat żaden nie dokument nie jest w stanie potwierdzić przynależności genialnego Argentyńczyka do ekipy Blaugrana. Czy zmienia to cokolwiek w kontekście jego przyszłości? Messi aktualnie przebywa z kadrą swojego kraju na Copa America. Świetnie poinformowany dziennikarz Fabrizio Romano przekonuje, że klub ma z nim pełne porozumienie w sprawie warunków dalszej współpracy. Także Joan Laporta powtarza: “tranquilo, tranquilo”. Spokojnie.

Joan Laporta nie obawia się, że straci symbol klubu, którym zarządza. “Chcemy, żeby Messi został i sam Leo tego chce. Wszystko jest na dobrej drodze” – powiedział na antenie Onda Cero.

Media w ostatnich dniach podawały, że osiągnięto pełne porozumienie i w ciągu tego tygodnia powinno nastąpić oficjalne potwierdzenie podpisania nowej umowy. Teraz Laporta mówi, że potrzeba “rozwiązać kwestie Finansowego Fair Play – i klub jest w trakcie poszukiwania odpowiedniego rozwiązania”. Mało konkretnie. Jeszcze inne wieści przynosi “Marca”, twierdząc, że do rozwiązania pozostał szereg kwestii. Nikt jednak nie wyobraża sobie, by finalnie Barcelona i Messi nie spotkały się w jednym punkcie, składając podpis na umówię.

Nowa umowa Leo miałaby zobowiązywać go do gry w barwach Barcelony przez kolejne dwa lata. Następnie Messi miałby przenieść się do USA, pozostając tam jednocześnie ambasadorem Dumy Katalonii.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem