Lekkoatletyka: Startują Mistrzostwa Europy!

Nie da się ukryć, że już za kilka dni zapomnimy o Euro 2016 i po 3 tygodniach przerwy wszyscy zaczniemy żyć rywalizacją podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. A te zapowiadają się dla nas naprawdę interesująco. Przede wszystkim wystąpią na nim przedstawiciele naszych dwóch sportów drużynowych. Będą to piłkarze ręczni i siatkarze. Jak wiadomo, kiedy gra

Nie da się ukryć, że już za kilka dni zapomnimy o Euro 2016 i po 3 tygodniach przerwy wszyscy zaczniemy żyć rywalizacją podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. A te zapowiadają się dla nas naprawdę interesująco.

Przede wszystkim wystąpią na nim przedstawiciele naszych dwóch sportów drużynowych. Będą to piłkarze ręczni i siatkarze. Jak wiadomo, kiedy gra jakaś drużyna narodowa, to wtedy zainteresowanie imprezą w danym kraju jest większe.

Będziemy też mieli wiele szans na medale indywidualne. Zwykle na tego typu wielkich imprezach nagle dowiadujemy się o istnieniu wielu fenomenalnych sportowców, o których w mediach jest na co dzień bardzo cicho.

Nie ma co ukrywać, że zwykle najwięcej medali zdobywamy w lekkiej atletyce. I to właśnie już dzisiaj zaczynają się mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Jest to doskonała okazja do tego, aby przyjrzeć się w jakiej formie znajdują się nasze „medalowe nadzieje”.

Biało-czerwona reprezentacja liczy aż 70 osób. Przynajmniej 20 naszych lekkoatletów przyleciało z szansami na medale, w tym gronie mamy kilkoro faworytów do złota. Największe szanse na sukces mają liderzy europejskich rankingów w swoich dyscyplinach.

W pchnięciu kulą prowadzi Michał Haratyk. Od dłuższego czasu nie ma na nas mocnych w rzucie młotem. Tutaj zdecydowanie dominują Paweł Fajdek i  Anita Włodarczyk. Podobnie sytuacja wygląda w rzucie dyskiem, gdzie bardzo mocny jest Piotr Małachowski.

lekka750

Polscy sportowcy zawsze startują na Mistrzostwach Europy. To bardzo ważne zawody dla każdego zawodnika. Na ostatnim czempionacie w Zurychu w 2014 roku udało nam się zdobyć 12 medali, z czego: dwa złote, pięć srebrnych i tyle samo brązowych.

„Athletics like never before (lekkoatletyka jak nigdy dotąd )” to przewodnie hasło rozpoczynających się dzisiaj 23 mistrzostw Europy. Ambasadorka ME 2016 Ellen van Langen przyznała: „Hasło imprezy budzi ciekawość, a nasze plany są przyjmowane z dużym entuzjazmem. Pomysł, by część konkurencji rozgrywać poza stadionem, jak również poza nim przeprowadzać ceremonie dekoracji medalami, to prawdziwa innowacja” – powiedziała mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m z Barcelony.

Za miesiąc rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie. Każdy z naszych lekkoatletów może poprawić się już właściwie tylko o detale. Wczoraj pisaliśmy o tym, jak bardzo pozytywne nastawienie psychiczne wpłynęło na grę Michała Pazdana podczas Euro 2016.

Start w Amsterdamie należy traktować podobnie. Trzeba osiągnąć dobry wynik i w świetnych nastrojach i z dużą pewnością siebie wyruszyć na podbój Brazylii.

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem