Lekkoatletyka: Nadolska bije rekord Polski w półmaratonie, Chaboś zwycięża w Poznaniu!

Kilka dni temu uroczyście witaliśmy pierwszy dzień wiosny, pogoda za oknem już zdecydowanie lepsza, a to dla biegaczy oznacza jedno – zaczyna się. Biegi, mniejsze i większe zawody, podczas których można sprawdzić swoje umiejętności i zweryfikować przepracowaną zimę. Tegoroczny kalendarz ułożył się w ten sposób, że już na samym początku mogliśmy emocjonować się dwoma dużymi

Kilka dni temu uroczyście witaliśmy pierwszy dzień wiosny, pogoda za oknem już zdecydowanie lepsza, a to dla biegaczy oznacza jedno – zaczyna się. Biegi, mniejsze i większe zawody, podczas których można sprawdzić swoje umiejętności i zweryfikować przepracowaną zimę. Tegoroczny kalendarz ułożył się w ten sposób, że już na samym początku mogliśmy emocjonować się dwoma dużymi imprezami biegowymi w naszym kraju.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Warszawa i Poznań – to w tych miastach dzisiaj biegano. W stolicy kraju odbył się już 12. PZU Półmaraton Warszawski, w stolicy, ale Wielkopolski biegano na tym samym dystansie. W Warszawie najlepszy wśród panów okazał się Kenijczyk, John Kipsang Lotiang, w Poznaniu zwyciężył Marcin Chabowski, a wśród pań równych sobie nie miała Karolina Nadolska, która pobiła rekord Polski.

Patrzyliśmy na listy startowe przed biegiem w Warszawie i byliśmy przygotowani na naprawdę szybkie bieganie. Pierwszych szęściu zawodników to reprezentanci Kenii i Etiopii i tu absolutnie nie byliśmy zdziwieni. Na siódmym miejscu wśród panów uplasowął się Yared Shegumo, który reprezentuje nasz kraj. Czas Yareda – 1:03,45, czyli zaledwie o trzy sekundy gorzej od rekordu życiowego, który Polak ustalił w 2013 roku. Jak na początek sezonu i pierwszy poważny bieg w tym roku – nie ma tragedii.

Wśród kobiet również najlepsze był Afrykanki. Pierwsza Ayantu Gemechu Abdi przebiegła dystans w czasie 1:10,26, druga była Peninah Arusei (01:11:31), a trzecia Christine Moraa Oigo (01:11:50). Najlepsza z Polek, Olga Ochal, zajęła 7. miejsce. Czas, który osiągnęła, czyli 1:14,05 do znakomitych jednak nie należy. Jej życiówka to 1:12,47.

Więcej polskich akcentów zaobserwowaliśmy w Poznaniu. Najlepszy wśród panów okazał się Marcin Chabowski, który wykręcił czas 1:03,15 i o 43 sekund pokonał drugiego na mecie Kenijczyka Mwangi Joel Maina. Dobrze spisał się Szymon Kulka. Niespełna 24-letni Polak był czwarty i osiągnął rezultat 1:03,53 i o zaledwie sekundę przegrał rywalizację z Kenijczykiem, Karingiem Ezrą.

Rekord Polski w półmaratonie w Poznaniu pobiła dziś Karolina Nadolska. Szybciej niż 1:09,54 nie biegała jeszcze żadna kobieta w naszym kraju. Wynik ten zasługuje na jeszcze większe uznanie, gdyż Polka przez dużą część dystansu biegła tylko za mężczyznami. Druga kobieta na mecie bowiem zameldowała się 3 minuty i 38 sekund za naszą reprezentantką. Odnosimy wrażenie, że Karolina jest w stanie jeszcze ten wynik poprawić. Kto wie, być może nawet w kolejnym biegu.

Po pierwszym biegowym rozdaniu w tym roku jesteśmy optymistycznie nastawieniu na dalszą część sezonu. Cieszą dobre rezultaty Karoliny i wygrany bieg Marcina. Wiosna w pełni, a my czekamy na kolejny weekend. Jesteśmy przekonani – będzie się działo.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem