Lekkoatletyka: Memoriał Kamili Skolimowskiej znowu na Stadionie Narodowym!

Od jakiegoś czasu czekaliśmy na oficjalną informację w tej sprawie, aż w końcu możemy to napisać. Po raz czwarty z rzędu Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym. Dwa dni po zakończeniu mistrzostw świata w lekkiej atletyce najlepsi polscy i nie tylko polscy zawodnicy wezmą udział w imprezie poświęconej pamięci zmarłej w 2009

Od jakiegoś czasu czekaliśmy na oficjalną informację w tej sprawie, aż w końcu możemy to napisać. Po raz czwarty z rzędu Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym. Dwa dni po zakończeniu mistrzostw świata w lekkiej atletyce najlepsi polscy i nie tylko polscy zawodnicy wezmą udział w imprezie poświęconej pamięci zmarłej w 2009 roku Skolimowskiej.

Nie zabraknie największych gwiazd polskiej sceny lekkoatletycznej. Już dziś wiemy, że o zwycięstwo na Narodowym powalczy między innymi Anita Włodarczyk, czyli następczyni Skolimowskiej. Do tej pory dwukrotna złota medalistka olimpijska startuje w specjalnej rękawiczce, która wcześniej należała właśnie do Kamili. Przed rokiem Włodarczyk przed rokiem podczas tej imprezy poprawiła do dziś obowiązujący rekord świata w rzucie młotem. Anita wielokrotnie podkreślała, że taki wynik podczas takiej imprezy ma specjalne miejsce w jej sercu i na zawsze pozostanie w pamięci.

Poza Włodarczyk w memoriale udział wezmą również Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Kamila Lićwinko i Konrad Bukowiecki. Przed rokiem impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a na trybunach warszawskiego obiektu zasiadło 30 tysięcy ludzi. Tym razem ma być podobnie.

– Tego dnia PGE Narodowy będzie otwarty dla wszystkich fanów „Królowej Sportu”. Dzięki temu wydarzeniu pielęgnujemy pamięć o wybitnej mistrzyni olimpijskiej. Kamila Skolimowska kochała sport. Memoriał to okazja, by zarazić tą miłością innych – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.

– Gdy wspominam ostatni Lotto Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej przechodzą mnie ciarki. To było niesamowite uczucie! Rekord świata i ten po prostu fenomenalny doping z trybun. To dodawało mocy w kole. Przy tak wspaniałej publiczności i w tak niepowtarzalnej atmosferze z przyjemnością pielęgnuje się pamięć o Kamili. Już nie mogę się doczekać tegorocznej edycji memoriału, ponownie powalczę o rekord świata – to słowa Włodarczyk, która datę 15 sierpnia ma od dziś na czerwono zakreśloną w kalendarzu.

– Do naszego projektu wraca tzw. Mały Memoriał. Chcemy zachęcać do lekkoatletyki kolejne pokolenia młodych Polaków, a jednocześnie przybliżać im postać Kamili. Dodatkowo szykujemy trening z mistrzem, czyli imprezę, podczas której dzieciaki będą szlifować formę pod okiem gwiazd polskiej lekkoatletyki – zapowiedział Marcin Rosengarten z Fundacji Kamili Skolimowskiej.

Czekamy na tę imprezę i mamy nadzieję, że będziemy ją wspominać długimi latami. Może znowu uda się pobić Anicie rekord świata? My ponadto po cichutku liczymy, że w Warszawie zobaczymy czterech świeżo upieczonych mistrzów świata. Włodarczyk, Małachowski, Fajdek, Bukowiecki – każdy z nich ma realne szanse na zdobycie złota w Londynie. No cóż, trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem