Lekkoatletyka: Coraz szybsza Ewa Swoboda

Dobrych kilka lat temu w naszym kraju zapanowała moda na uprawianie biegów narciarskich. Wszystko to odbyło się za sprawą sukcesów Justyny Kowalczyk. Bieganie maratonów biegowych jest obecnie bardzo popularne. Gorzej się ma sytuacja z uprawianiem szybkich i krótkich dystansów, ale może to się w niedalekiej przyszłości zmienić ze względu na osobę Ewy Swobody. To polska

Dobrych kilka lat temu w naszym kraju zapanowała moda na uprawianie biegów narciarskich. Wszystko to odbyło się za sprawą sukcesów Justyny Kowalczyk. Bieganie maratonów biegowych jest obecnie bardzo popularne. Gorzej się ma sytuacja z uprawianiem szybkich i krótkich dystansów, ale może to się w niedalekiej przyszłości zmienić ze względu na osobę Ewy Swobody.

To polska sprinterka, która w zeszłym sezonie będąc jeszcze w wieku juniorskim wbiegła na salony światowej lekkoatletyki. Do jej największych dotychczasowych sukcesów należy tytuł mistrzyni Europy juniorów oraz zeszłoroczne wicemistrzostwo świata, również w tej kategorii wiekowej.

Teraz rozpoczyna pierwszy sezon w seniorskim gronie. Na pytanie, jak się czuje jako „pełnoprawna” zawodniczka odpowiedziała w rozmowie z serwisem chillitorun.pl: „Nie mogę uwierzyć, że jestem już taka stara (śmiech). Tak naprawdę dopiero zaczęłam starty w tej kategorii. Zobaczymy w sezonie letnim, jak to będzie wyglądało. Na hali zawsze biegałam z seniorkami, a jeszcze nie było żadnych mistrzostw świata ani innych wielkich imprez, więc nie mam się do czego odnieść. Czas pokaże, jak się będę wśród nich odnajdywać.”

Ewa Swoboda

W ostatnim starcie Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 metrów na mityngu Copernicus Cup w Toruniu uzyskując swój najlepszy czas w sezonie. Widać, że jej forma idzie w górę, a przecież i tak najważniejsze ze startów dopiero przed nią.

Jak powiedziała zaraz po zawodach redakcji WP SportoweFakty: „Jestem z siebie bardzo zadowolona. Co mogę więcej dodać? Poszłabym do Mc Donald’s, ale nie mogę, bo preferuję styl życia fit. Myślałam, że nie pobiję tu 7,30, ale się udało. Jestem więc najszczęśliwsza. Czasy są rzeczywiście coraz lepsze. Staram się, żeby tak było. Już odpuszczamy w treningu, jest luźniej, nogi są lżejsze, choć dalej za ciężkie. Powtórzę, jestem szczęśliwa.”

Ta dziewczyna ma wszystko na miarę wielkiej gwiazdy światowej lekkoatletyki. Czy ją wykorzysta? Jakoś jesteśmy dziwnie spokojni, że tak. Wszyscy ci, którzy jeszcze Ewy Swobody nie kojarzą powinni się zainteresować jej osobą. Naprawdę warto!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem