Legia chce Góralskiego! Ma też oferty z MLS

Legia Warszawa zainteresowała się Jackiem Góralskim, któremu z końcem roku wygasa umowa w Kajracie Ałmaty - donosi Przegląd Sportowy. Reprezentant Polski nie mówi "NIE", ale deklaruje, że nie podejmie decyzji za plecami pracodawcy.

Jacek Góralski nie wie, jakie plany ma na niego jego obecny klub – Kajrat Ałmaty. Przez kilka ostatnich miesięcy „Góral” rehabilitował się po urazie więzadeł w kolanie. Dopiero w listopadzie i grudniu rozegrał pierwsze mecze w ramach Ligi Konferencji UEFA. Jego obecna umowa wygasa z końcem roku 2022, co oznacza, że teoretycznie już latem mógłby związać się z nowym pracodawcą. Dla Legii darmowy Góralski byłby łakomym kąskiem, a jak wiadomo – reprezentujący go agent Mariusz Piekarski ma przy Łazienkowskiej bardzo dobre układy. Czy zatem transfer może stać się faktem?

Góralski nie mówi „NIE”, ale deklaruje, że w pierwszej kolejności musi zachować się uczciwie względem władz Kajratu, które udzieliły mu wszelkiego wsparcia w procesie rehabilitacji.

Wiele zawdzięczam mojemu obecnemu klubowi. Pomógł mi w trudnym momencie, kiedy miesiącami leczyłem więzadła. Szczególną rolę odegrał prezydent Kairat Boranbajew. Takiego wsparcia od prezydenta klubu życzę każdemu sportowcowi. Dzwonił do mnie ze słowami wsparcia, zachęcał, bym nie spieszył się z powrotem na boisko, a uczynił to, kiedy będę w pełni sił. 

 

Góralski dla „PS”:

Nie biorę pod uwagę związania się z kimkolwiek nie znając decyzji Kairatu lub podjęcia jej za plecami klubu lub jego szefa. Po tym, co dla mnie zrobili – to podpadałoby pod – przepraszam – frajerskie zachowanie. Czułbym, że oszukałem tych ludzi.

Jacek Góralski znajdował się w orbicie zainteresowań Paulo Sousy. W trakcie rehabilitacji więzadeł, został zaproszony przez selekcjonera na spotkanie w Warszawie. Zadeklarował, że powoła go, kiedy „Góral” wróci do pełni sił i zacznie grać w barwach Kairatu. Nie zdecydował się jednak na to przed ostatnimi meczami eliminacji do mundialu.

Wróciłem, zagrałem, a powołania nie doczekałem się. Nie jestem dzieckiem i wiem, że niekiedy słowa pozostają słowami – kwituje Góralski w Przeglądzie Sportowym.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem