Lech – Raków. Najlepszy mecz sezonu w Ekstraklasie?! I ten rajd na koniec…

Piłkarze Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa zgotowali nam dziś bodaj najbardziej emocjonujący i pełen jakości mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Sześć goli, 35 strzałów w tym aż 18 celnych! I wszystko to spuentowane rajdem przez pół boiska, dającym wyrównanie i wynik 3:3.

Piłkarze Rakowa i Lecha przystępowali do tego meczu w nieco odmiennych nastrojach niż można by typować przed rozpoczęciem sezonu. To częstochowianie przyjeżdżali do Poznania jako lider tabeli, śrubujący szereg klubowych rekordów. 11 wyjazdowych meczów ze zdobytą bramką, 4 wyjazdowe mecze bez porażki, 8 spotkań bez porażki ogółem.

Podopieczni Marka Papszuna prędko dali znać, że żadnej z tych serii nie zamierzają dzisiaj przerywać. Najpierw do siatki Lecha trafił niezawodny Ivi Lopez, co do którego nie mamy wątpliwości, że w piłkę grać potrafi. Po chwili zrobił to Oskar Zawada – co do którego te wątpliwości akurat mieliśmy, ale w ekipie Rakowa konsekwentnie stara się je rozwiewać.

Piłkarze Rakowa dwa razy całkowicie rozklepali defensywę Kolejorza, a Lopez z Zawadą z bliska dopełniali formalności po zespołowych akcjach.

Lech, oddajmy, również zagwarantował nam emocje w tym meczu. Podniósł się. Jeszcze przed przerwą nawiązał kontakt za sprawą półwoleja Mikaela Ishaka. Z kolei w 52. minucie prowadził już 3:2.

Symbolem tej spektakularnej remontady stał się piękny gol z dystansu Daniego Ramireza. Cały mecz okazał się pochwałą otwartej, atrakcyjnej gry. Akcje sunęły z jednej strony na drugą. Rakowowi, mającemu zaledwie 37 procent posiadania piłki, naliczono aż 19 okazji bramkowych i 12 celnych strzałów.

https://twitter.com/canalplus_sport/status/1330506104976052229?s=21

 

Wisienką na torcie okazała się akcja 18-letniego Daniela Szelągowskiego z 92. minuty spotkania. Piłkarz w tym sezonie praktycznie niewykorzystywany przez Marka Papszuna pomknął między lechitami, mijając ich jak tyczki i wyrównując stan rywalizacji na 3:3. Bezkompromisowo, z fantazją!

Zrobił to już kiedyś w meczu Korony z ŁKS-em – dzisiejsze ksero było chyba nawet wyższej jakości!

Najbardziej szalony konkurs karnych ever!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem