LEC 2020 Spring: LOL wspiera walkę z koronawirusem. Ostatni tydzień europejskiej ligi

Przed nami ostatni tydzień wiosennego splitu europejskich zmagań w League of Legends! W ramach LEC rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej, po których w końcu będzie można przejść do play-offów! Znamy już wszystkich uczestników nadchodzącej fazy. Nie wiadomo jednak, w jakiej kolejności zawodnicy zakończą zmagania. Zanim gracze pojawią się na serwerze, Riot Games znacząco wsparło walkę z pandemią koronawirusa.

Zmagania w ramach czołowej europejskiej ligi LOL-a zostały powstrzymane przez rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa! Władze rozgrywek zdecydowały się na czasowe wstrzymanie meczów w LEC. Szefowie przeszli ze zmagań na arenie w system online, tak by zawodnicy ani pracownicy nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. Było to wywołane podejrzeniem zakażenia koronawirusem przez jedną z osób działających przy rozgrywkach!

W świetle niepewnościi związanej z szybko zmieniającą się sytuacją pandemii COVID-19 oraz chęcią zachowania ostrożności postanowiliśmy, by z uwagi na bezpieczeństwo zawodników oraz innych ludzi zawiesić wiosenny sezon na czas nieokreślony. W tym momencie u żadnego z zawodników ani członków załogi LEC nie został zdiagnozowany koronawirus – czytamy w oświadczeniu wystosowanym dwa tygodnie temu!

Riot Games pośrednio dotknięte epidemią koronawirusa zdecydowało się dołączyć do m.in. twórców serii gier „Wiedźmin”, CD Projekt Red. Działacze przekazali ponad sześć milionów złotych (1,5 mln dolarów) na walkę z COVID-19. 500 tysięcy dolarów trafiło na konto władz miasta Los Angeles. Dofinansowanie uzyskały także Los Angeles Food Bank, fundusz pomocy humanitarnej czy lokalne organizacje non-profit.

W cieniu walki z pandemią rozegrane zostaną ostatnie dwie kolejki rozgrywek LEC! Najważniejsze rozstrzygnięcia rundy zasadniczej znamy – w play-offach zagrają G2 Esports, Fnatic, Origen, MAD Lions, Misfits Gaming i Rogue. Ostatni zespół ma nawet matematyczne szanse na pojawienie się w czołowej czwórce. By tak się jednak stało muszą wygrać oba swoje spotkania! Ich terminarz ułożył się dość szczęśliwie i będą faworytami. W piątek ekipa „Inspireda” i „Vandera” zagra z SK Gaming (kurs LV BET 1.19), a w sobotę z Schalke 04 (kurs 1.47).

Kluczowe będą jednak wpadki przeciwników. Czwarte w tej chwili MAD Lions zagra z zespołami walczącymi o drugie miejsce w tabeli – Fnatic i Origen. Kłopoty ze zdobyciem kompletu zwycięstw może mieć także Misfits Gaming, które w pierwszym meczu powinno gładko uporać się z czerwoną latarnią, Vitality. W sobotę G2 Esports „Jankosa” najprawdopodobniej rozprawi się z nimi gładko (kurs LV BET na zwycięstwo Misfits z G2 – 3.80).

LEC 2020 Spring – 10 tydzień:

piątek, 27 marca:

18:00 Rogue – SK Gaming
19:00 Team Vitality – Misfits Gaming
20:00 G2 Esports – Schalke 04
21:00 Excel Esports – Origen
22:00 MAD Lions – Fnatic

sobota, 28 marca:

17:00 Schalke 04 – Rogue
18:00 SK Gaming – Excel Esports
19:00 Origen – MAD Lions
20:00 Fnatic – Team Vitality
21:00 Misfits Gaming – G2 Esports

MECZE LEC MOŻNA OBSTAWIAĆ U LEGALNEGO BUKMACHERA LV BET!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem