LEC 2020 Spring: G2 samodzielnym liderem, Rogue walczy o play-offy

Za nami kolejny tydzień zmagań w ramach LEC 2020 Spring Season. Nowym, samodzielnym liderem ligi zostało G2 Esports, którego barwy reprezentuje Marcin „Jankos” Jankowski. Jego drużyna okazała się w meczu na szczycie tabeli lepsza od zespołu innego Polaka, Oskara „Selfmade” Boderka, Fnatic. Każda, nawet najdłuższa seria, musi się kiedyś skończyć. Przekonał się o tym zespół

Za nami kolejny tydzień zmagań w ramach LEC 2020 Spring Season. Nowym, samodzielnym liderem ligi zostało G2 Esports, którego barwy reprezentuje Marcin „Jankos” Jankowski. Jego drużyna okazała się w meczu na szczycie tabeli lepsza od zespołu innego Polaka, Oskara „Selfmade” Boderka, Fnatic.

Każda, nawet najdłuższa seria, musi się kiedyś skończyć. Przekonał się o tym zespół „Selfmade’a”, który po pięciu zwycięstwach w LEC 2020 Spring Season, w meczu na szczycie tabeli z G2 Esports musiał uznać wyższość rywali. Fnatic rozpoczęło to spotkanie lepiej, ale walka o smoki padła łupem teamu „Jankosa”.

Fnatic było jednak w stanie zbudować sobie przewagę w zebranym złocie i przejąć kontrolę nad wydarzeniami na mapie. Wówczas do gry wkroczył „Jankos”, który był w stanie najpierw ukraść barona i przyspieszyć bieg meczu. Wyrównane teamfighty padały łupem wicemistrzów świata, którzy w końcu zniszczyli inhibitor i niedługo później zakończyli mecz. Świetna postawa Marcina Jankowskiego, bez którego zwycięstwo nie byłoby możliwe, została doceniona przez kibiców, którzy w głosowaniu zdecydowali się przyznać mu tytuł MVP!

Po pięciu wygranych spotkaniach, Fnatic w końcu zaznało smaku porażki. Rozpędzone G2 Esports wskoczyło na pierwsze miejsce. Nikt nie może być jeszcze pewny gry w play-offach w górnej drabince. W tej możemy zobaczyć aż czwórkę Polaków. Oprócz „Selfmade’a” i „Jankosa”, coraz bliżej awansu do niej jest Rogue, którego barwy reprezentują „Inspired” i „Vander”.

Po zwycięstwie nad MAD Lions i porażce Misfits Gaming z Origen, Rogue awansowało na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając rywali lepszym bilansem bezpośrednich meczów. Ostatnie dwa tygodnie zmagań zapowiadają się więc niezwykle pasjonująco, zwłaszcza, że walki o czołową szóstkę nie odpuściło jeszcze Excel Esports!

Zmagania w tym tygodniu LEC 2020 Spring Split rozpoczną się w piątek 13. marca. W ostatnim meczu dnia G2 Esports podejmie Rogue. Na serwerze zobaczymy polskie derby, w których zdecydowanym faworytem jest ekipa liderów prowadzonych przez „Jankosa”. Kurs na ich zwycięstwo w LV Bet wynosi zaledwie 1.27! Za to w sobotę największe emocje powinna przynieść walka pomiędzy piątym a szóstym zespołem w tabeli.

Faworytem spotkania z MAD Lions będzie Misfits (kurs LV Bet: 1.70). Nudy nie będzie także podczas zamykającego dzień starcia Fnatic z Rogue! Sezon zasadniczy zamknie się dziewiątym tygodniem zmagań, który odbędzie się 20-21 marca. Na razie nie ogłoszono terminu play-offów wiosennego League of Legends European Championship 2020.

LEC 2020 Spring – 8 tydzień:

piątek, 13 marca:

18:00 Schalke 04 – Misfits Gaming
19:00 Origen – Team Vitality
20:00 Excel Esports – Fnatic
21:00 MAD Lions – SK Gaming
22:00 G2 Esports – Rogue

sobota, 14 marca:

17:00 MAD Lions – Misfits Gaming
18:00 SK Gaming – Origen
19:00 Schalke 04 – Team Vitality
20:00 G2 Esports – Excel Esports
21:00 Fnatic – Rogue

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem