league of legends obstawianie

24.11.2021
League of Legends to kultowa gra MOBA oraz jedna z najsłynniejszych dyscyplin w świecie esportu. Gra została wydana przez studio Riot Games w 2009 roku błyskawicznie stając się hitem na całym świecie. Obok Counter Strike: Global Offensive oraz DOTA 2 była to jedna z tych gier, które pozwoliły na intensywny rozwój sportów elektronicznych. Interesuje Cię

League of Legends to kultowa gra MOBA oraz jedna z najsłynniejszych dyscyplin w świecie esportu. Gra została wydana przez studio Riot Games w 2009 roku błyskawicznie stając się hitem na całym świecie. Obok Counter Strike: Global Offensive oraz DOTA 2 była to jedna z tych gier, które pozwoliły na intensywny rozwój sportów elektronicznych. Interesuje Cię LOL obstawianie? W tym miejscu dowiesz się, jak typować wyniki i obstawiać zakłady na LoL-a.

Na czym polega obstawianie League of Legends?

League of Legends to nie tylko bardzo popularna gra komputerowa, ale również dyscyplina esportowa śledzona przez miliony ludzi na całym świecie. Duża popularność tej dyscypliny sprawia, że prestiżowe turnieje w LoL-a można obstawiać również na zakładach bukmacherskich. Możesz typować zarówno wyniki pojedynczych meczów, jak również zwycięzców całych turniejów. Ogromną zaletą sportów elektronicznych jest ogólna dostępność. Turnieje są pokazywane na żywo za pośrednictwem darmowych streamów, które nierzadko można oglądać bezpośrednio z serwisu bukmachera. LOL obstawianie może zagwarantować znacznie większe emocje podczas oglądania spotkań.

Jakie zasady obowiązują w League of Legends?

No dobrze, aby obstawianie LOL przyniosło oczekiwane rezultaty, w pierwszej kolejności należy oczywiście poznać najważniejsze zasady gry. LoL to klasyczna gra MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w której dwie drużyny rywalizują między sobą o przejęcie kontroli na mapie i zdobycie przeciwnej bazy. W każdej drużynie występuje pięciu zawodników. Każdy zawodnik wybiera bohatera, którym będzie sterował. Do wyboru jest ponad 140 postaci, a każda z nich posiada indywidualny zestaw umiejętności, ataków specjalnych oraz statystyk. Wybór bohatera ma duży wpływ na strategię rozgrywania partii oraz rolę pełnioną w zespole.

Do bazy przeciwnika można dostać się alejką górną, środkową oraz dolną. Pomiędzy alejkami znajduje się dżungla, w której można pokonywać moby neutralne, aby zbierać złoto i doświadczenie. Można także obudzić specjalnego potwora. Bohaterów obu drużyn wspierają także moby sterowane komputerowo. Na alejkach dostępne są również wieże, które utrudniają przedostanie się do bazy. Celem gry jest przejęcie kontroli na mapie, dostanie się do bazy przeciwnika i zniszczenie struktury określanej jako nexus. Drużyna, która dokona tego jako pierwsza wygrywa mapę. Wybierając LOL obstawianie warto sprawdzić, do ilu wygranych map toczy się pojedynek. W prestiżowych turniejach można grać nawet do trzech lub czterech wygranych, a cały mecz trwa kilka godzin.

Jakie turnieje w League of Legends warto obstawiać?

Do najbardziej prestiżowych zaliczają się turnieje rangi Premier. Warto zaznaczyć, że takie turnieje często odbywają się z ograniczeniami regionalnymi. Oznaczenia przy turniejach oznaczają następujące regiony: LPL Chiny, LCS Amerykę Północną, LEC Europę, LCK Koreę Południową. To najważniejsze stowarzyszenia, w ramach których organizowane są turnieje rangi Premier. Najlepsze drużyny poprzez udział w takich turniejach zbierają punkty rankingowe, które decydują o pozycji w światowym rankingu. Punkty można zbierać także w turniejach rangi Major oraz mniej prestiżowych turniejach Minor. W przeciągu roku odbywa się kilkadziesiąt turniejów Premier oraz Major.

Zwieńczeniem każdego sezonu są Mistrzostwa Świata. LOL obstawianie jest szczególnie popularne właśnie w okresie najważniejszego turnieju w roku. W tych zmaganiach biorą udział 24 zespoły, które uzyskały kwalifikację poprzez zajęcie wysokich miejsc w turniejach Premier oraz Major. W puli nagród mistrzowskiego turnieju znajduje się nawet 2,5 miliona dolarów, z czego prawie pół miliona otrzyma zwycięski zespół. W niedawno zakończonych mistrzostwach świata w LoL-a 2021 zwycięską ekipą okazała się drużyna EDward Gaming. Jest to również najlepszy zespół roku zajmujący pierwsze miejsce w światowym rankingu.

League of Legends obstawianie – rodzaje zakładów

No dobrze, wiesz już jak przebiegają mecze League of Legends, a także które turnieje cieszą się największym zainteresowaniem ze strony typerów. Aby LOL obstawianie przyniosło satysfakcjonujące rezultaty, warto również sprawdzić rodzaj zakładów na ten sport elektroniczny. Do dyspozycji typerów pozostają następujące zakłady na LoL-a:

Zwycięzca meczu – to najprostszy zakład, który pozwala graczom wytypować drużynę, która jego zdaniem okaże się zwycięska w meczu.

Dokładny wynik – mecze w League of Legends mogą toczyć się do kilku wygranych map. Ten zakład pozwala wytypować dokładny wynik spotkania.

Handicap – to już bardziej złożone LOL obstawianie, gdzie możemy dodać lub odjąć wirtualne punkty do końcowego rezultatu w celu uzyskania wyższych kursów.

Zakłady na zawodników – w przypadku prestiżowych turniejów często można typować indywidualne statystyki graczy, np. skuteczność, liczbę zabójstw czy MVP.

Zakłady na turniej – gracze mogą również zdecydować się na obstawianie LOL w kontekście ostatecznych wyników na przestrzeni całego turnieju.

Legalni bukmacherzy w Polsce dostrzegają fenomen esportu i widzą, że coraz większa liczba graczy decyduje się na obstawianie LOL oraz innych sportów elektronicznych. Nie dziwi zatem fakt, że oferta zakładów na esport jest coraz bogatsza. Zwłaszcza prestiżowe rozgrywki Premier oraz Major są dopracowane pod względem liczby dostępnych zakładów.

Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu LoL-a?

Obstawianie zakładów na esport wymaga pewnej wprawy oraz znajomości poszczególnych drużyn. Jeśli zależy Ci na wysokiej skuteczności typów, możesz zwiększyć swoje szanse poprzez lepsze zapoznanie się ze specyfiką rozgrywek. W jaki sposób można sprawić, aby LOL obstawianie przyniosło lepsze wyniki? W pierwszej kolejności analizujemy specyfikę turnieju oraz zasady rozgrywania spotkań. Turnieje esportowe zwykle toczą się na nieco innych zasadach, niż ma to miejsce w tradycyjnych sportach. Znając przebieg takich turniejów możesz wypatrzyć mecze, w których jeden z zespołów gra „mecz o wszystko”, co może odbić się na jego dyspozycji.

Jeśli chodzi o analizowanie dwóch zespołów, na pewno warto zwrócić uwagę na ostatni bilans spotkań oraz bilans H2H. Ten pierwszy pozwala sprawdzić, jak w ostatnich meczach radzi sobie konkretna drużyna. Z kolei bilans H2H zawiera informacje o meczach pomiędzy tymi dwoma zespołami. Na wysokim szczeblu rozgrywek drużyny dosyć często wymieniają się zwycięstwami, niemniej jednak, w niektórych zestawieniach jeden zespół może mieć znacznie wyższą skuteczność, co oczywiście może nas naprowadzić na prawidłowe LOL obstawianie. Typowanie esportu jest dużo przyjemniejsze i prostsze dla osób, które faktycznie pasjonują się tymi rozgrywkami.

Analizy i typy bukmacherskie na League of Legends

Zawsze możesz również zaufać innym typerom, którzy nieco dłużej zajmują się typowaniem wyników League of Legends. Szczególnie cenne są wskazówki ekspertów w licznych programach poświęconych tematyce esportowej. Prestiżowe turnieje generują zainteresowanie ze strony milionów osób na świecie, dzięki czemu, takie programy również są bardzo popularne. To skarbnica wiedzy na temat zasad turnieju, dyspozycji najlepszych zespołów oraz faworytów do zwycięstwa. Oczywiście nawet najlepsze typy nie sprawią, że LOL obstawianie zawsze skończy się wygraną. Tutaj musimy zaznaczyć, że esport jest bardzo emocjonujący także za sprawą nieprzewidywalności. Typerzy wybierający obstawianie LOL muszą zatem liczyć się z prawdziwym wyzwaniem.

Jakie korzyści oferuje obstawianie esportu?

Jeśli pasjonujesz się turniejami esportowymi i regularnie oglądasz mecze, wybierając League of Legends obstawianie możesz zagwarantować sobie większe emocje w trakcie oglądania zmagań. Co więcej, w ofercie wielu legalnych bukmacherów możliwe jest obstawianie Lol-a na żywo, a także śledzenie transmisji za pośrednictwem darmowego streamu. Jeśli dysponujesz wiedzą i potrafisz ocenić, który zespół w początkowej fazie meczu radzi sobie lepiej, możesz w ten sposób postawić ciekawy kupon z większą szansą pozytywnego rozliczenia. To właśnie pozytywne emocje podczas oglądania meczów esportowych są największą zaletą typowania wyników. Przy odrobinie szczęścia, LOL obstawianie może również przynieść zastrzyk dodatkowej gotówki.

Jak obstawić zakład na mecz League of Legends?

Zastanawiasz się, jak konkretnie przebiega obstawianie meczy LOL? W pierwszej kolejności wybierz dyscyplinę i rozgrywki, które chcesz obstawiać. Teraz wybierz interesujące Cię mecze. Aby obstawić zakład, wystarczy kliknąć w kursy przypisane do typowanego przez Ciebie wyniku. Zakłady pojedyncze zawierają tylko jedno zdarzenie, a ewentualna wygrana w przypadku tego zakładu to iloczyn stawki i kursu. Możesz dodać kilka zdarzeń do kuponu tworząc zakład wielokrotny. W przypadku takiego zakładu poszczególne kursy mnożą się ze sobą dając wyższy kurs całkowity. Aby taki kupon był pozytywnie rozliczony, wszystkie selekcje muszą zakończyć się po Twojej myśli.

Nieco więcej wprawy wymaga natomiast LOL obstawianie zakładów systemów. W ramach tych zakładów gracze mogą tworzyć na jednym kuponie różne selekcje składające się zarówno na zakłady single, jak również AKO. Wybierając na kupon trzy zdarzenia możesz w sumie postawić siedem oddzielnych zakładów na tym samym kupnie: trzy single, trzy zakłady z dwoma zdarzeniami oraz zakład z trzema zdarzeniami. Omawiając obstawianie LOL warto wspomnieć o innowacyjnej funkcji Cash Out, która pozwala zamknąć zakład bukmacherski przed czasem. W ten sposób odbierasz niższą, ale za to pewną wygraną. Im bliżej do pozytywnego rozstrzygnięcia kuponu, tym większą kwotę zaproponuje Ci opcja Cash Out.

Obstawianie meczy LOL – co oferują zakłady bukmacherskie?

Typowanie meczy LOL odbywa się przy pomocy Polskich bukmacherów. Samo LOL obstawianie meczy jest oczywiście dostępne wśród najbardziej znanych buków w Polsce. Gdzie możemy obstawiać mecze lola? Przykładem jest dany bukmacher, czyli LVBET. Tam możemy obstawiać mecze LOL i zakłady League, które mogą nas interesować. Dodatkowo mozemy tam liczyć na dobre kursy bukmacherskie, które są równiue istotne dla graczy.

Jak obstawiać League Of Legends?

Zakłady online to temat rzeka. Niemniej jednak, można polecić w wypadku LOL takie zakłady jak te na european championship, bądź zakłady esportowe na inne gry, przykładem może być rocket league.

Gdzie można obstawiać mecze League of Legends

Zakłady bukmacherskie na esport cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok branża ta generuje coraz większe dochody, co nie mogło umknąć uwagę legalnych bukmacherów. To sprawia, że gracze mogą liczyć na znacznie bogatszą ofertę zakładów, jak również liczne promocje i bonusy, które sprawią, że LOL obstawianie stanie się dużo przyjemniejsze. Dysponując kontem u kilku bukmacherów możesz obstawiać mecze w zależności od tego, który bukmacher oferuje wyższy kurs.

Pamiętaj jednak o tym, że w Polsce obowiązuje ustawa hazardowa, która sprawia, że obstawianie LOL jest możliwe tylko w licencjonowanych serwisach bukmacherskich. W naszym rankingu bukmacherów możesz sprawdzić firmy, które posiadają stosowną licencję. Dużą uwagę zwracamy na bonusy i promocje, a także ofertę zakładów na esport. Dzięki temu, w serwisie ŁączyNasPasja możesz wybrać legalnego bukmachera, u którego obstawianie meczy LOL przyniesie jeszcze więcej satysfakcji i pozytywnych emocji.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem