Laurka Gattuso pod adresem Zielińskiego!

Nie będzie przesadą stwierdzić, że Piotr Zieliński - w formie - to jeden z ulubionych piłkarzy, jakich Gennaro Gattuso ma w kadrze Napoli. Właśnie po raz kolejny wychwala go pod niebiosa.

Trener SSC Napoli po niedzielnym zwycięstwie 4:1 z Cagliari kolejny raz przyznał publicznie, że Piotr Zieliński potrafi robić rzeczy, jakich on sam nigdy na boiskach nie prezentował. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki otwierające wynik spotkania na Sardynii. Najpierw mocnym strzałem pod poprzeczkę z linii szesnastki, następnie po przedryblowaniu rywala w polu karnym. Zasłużenie został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Gennaro Gattuso raz jeszcze wyraża zachwyty możliwościami „Zielka”.

„Zieliński tańczy z piłką i umie robić z nią niesamowite rzeczy. Zmienia tempo i kierunki w taki sposób, że nie daje obrońcom szans. Ma wszystko, czego potrzeba, żeby zostać „grandissimo”.

Menedżer Napoli odpowiada na pytania, które sami stawiamy sobie po wielokroć – na temat pozycji Zielińskiego na boisku. Gattuso mówi, że ustawia zespół w formacji 1-4-2-3-1, dlatego że Piotrek dobrze radzi sobie jako wsparcie dla napastnika.

Wciąż wskazuje tylko, że jedyne, czego Zielkowi brakuje, to pazerność i determinacja w ofensywnej tercji boiska. Już na początku sezonu podkreślał, że Polak potrzebuje większych liczb, by być traktowany jako jeden z najlepszych pomocników Europy. Aktualnie, po 16 występach w bieżącym sezonie ma 4 bramki i 4 asysty. To daje szanse na znaczący progres względem minionych rozgrywek, które kończył z bilansem dwóch goli i sześci asyst we wszystkich rozgrywkach.

Piotr Zieliński bohaterem meczu z Cagliari! Dwa piękne gole na otwarcie roku

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem