Laporta zdradził czyje koszulki sprzedają się najlepiej po odejściu Messiego

Prezydent FC Barcelony w poniedziałkowy wieczór udzielił ekskluzywnego wywiadu hiszpańskiej TV3. Było to jego pierwsze wystąpienie po odejściu z klubu Antoine Griezmanna. Zdradził na ten i inne tematy kilka interesujących faktów.

Laporta utrzymuje, że Antoine Griezmann nie był piłkarzem, który w systemie preferowanym przez Barcę, mógł jej pomóc. Nie ma mu nic do zarzucenia pod względem ambicjonalnym, ale uważa, ze oddanie go do Atletico było słusznym ruchem. Jednocześnie dementuje, że wcześniejsze załatwienie sprawy Griezmanna, mogło zwiększyć szanse zatrzymania Leo Messiego.

„Griezmann nie był piłkarzem, którego potrzebowaliśmy w naszym systemie. Nawet po odejściu Griezmanna i obniżce płac przez czterech kapitanów Messi nie mógłby zostać w klubie. PSG? Oni w tym roku złamali wszystkie możliwe zasady finansowego fair play” – oświadczył na antenie.

Istotny fakt, jaki potwierdził Laporta, to ten, że „obowiązek wykupu” Griezmanna przez Atletico jest tak naprawdę obowiązkowy dopiero po spełnieniu konkretnego warunku. Piłkarz musi w okresie trwania umowy rozegrać co najmniej 50% spotkań w barwach Atleti – wówczas klauzula wykupu za 40 milionów euro stanie się gwarantowana.

Prezydent Barcelony pytany był również o plany na kolejne okno transferowe i czy latem przyszłego roku klub będzie w stanie rywalizować o lepszych piłkarzy. Odpowiadał ogólnikowo – mówił o ambitnych celach, a zapytany o Erlinga Haalanda, tylko się wymownie uśmiechnął. Zaprzeczył doniesieniom, że klub chciał sprzedać za 100 mln euro Ansu Fatiego.

Kto dziś jest marketingowym motorem napędowym Blaugrana? Czyje koszulki sprzedają się najlepiej? Laporta przyznał, że numerem jeden na początku bieżącego sezonu stał się imponujący formą Memphis Depay.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem